GÜNCEL

Yıllar sonra ortaya çıktı! Hülya Koçyiğit rehin alınmış

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kaza sonucu ayağı kırılan Türk sinemasının usta ismi Hülya Koçyiğit'le ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Koçyiğit'in kızı Gülşah'ı dünyaya getirdiği dönemde hastanede bir hafta rehin kaldığı öğrenildi.

Yıllar sonra ortaya çıktı! Hülya Koçyiğit rehin alınmış - Sayfa 1

Fenerbahçeli milli futbolcu Selim Soydan ile evli olan Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit'le ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Koçyiğit'in kızı Gülşah'ı dünyaya getirdiği dönemde parasızlıktan dolayı hastanede 1 hafta rehin kaldığı öğrenildi. Usta oyuncu, o günlerde neler yaşadıklarını, parayı nasıl bulduklarını Habertürk'e şöyle anlattı:

Yıllar sonra ortaya çıktı! Hülya Koçyiğit rehin alınmış - Sayfa 2

"1969 yılında Nisan ayının 24'ünü gösterdiğinde takvim, sancılarım başlıyor. Aman Allah'ım büyük gün. Koştur koştur hastaneye ve gerekli tetkikler ardından artan sancılarımla doğuma... Heyecanım tavan, bebeğimiz geliyor ve doktorun sesiyle dehşete düşüyorum: "Nur topu gibi kızınız oldu." 25 Nisan oluyor ancak büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. Çıkış işlemini başlatamıyoruz çünkü hastane masraflarını karşılayacak kadar paramız çıkmıyor.

Yıllar sonra ortaya çıktı! Hülya Koçyiğit rehin alınmış - Sayfa 3

Kalakaldık mı öylece hastanede. Bugünün bir futbolcu ya da oyuncu kazancı o günlerde geçerli değil tabii. Az kazanan, günübirlik kazancıyla geçinen bir aileyiz. Eee tabii bir de evlenmeden önce annemden kalan borçları da ödemeye çalışıyoruz.

Yıllar sonra ortaya çıktı! Hülya Koçyiğit rehin alınmış - Sayfa 4

İnanılmaz şöhretlisin ama maddi gücün yetersiz. Selim'in alacakları var alamıyor, avans bekliyor; gelmiyor. Bir gün geçti yok, iki gün geçti yok. Ben de hastanenin konforuna bıraktım artık kendimi.