GÜNCEL

Usta Oyuncu sevenlerini korkuttu

Ünlü sinema oyuncusu Fatma Girik, kalça eklemindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat oldu. 

Usta Oyuncu sevenlerini korkuttu - Sayfa 1

Ünlü sinema oyuncusu Fatma Girik (73), kalça rahatsızlığı şikayetiyle gittiği hastanede kalça eklemindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat edildi.

Usta Oyuncu sevenlerini korkuttu - Sayfa 2

DOKTORUM BENİ TAMİR ETTİ Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Fatma Girik, rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaptığı açıklamada, “Geçen hafta perşembe günü hastaneye geldim. Şuan sağlıkla ilgili çok iyiyim. Aniden çıkmış bir şey diyorum ben ama doktorum değil diyor. Aniden ayağım ağrımaya başladı. Buraya geldim. Eksik olmasın doktorum beni tamir etti” dedi.

Usta Oyuncu sevenlerini korkuttu - Sayfa 3

YÜRÜYEMEZ HALE GELMİŞTİ Fatma Girik’e operasyon gerçekleştiren doktoru Liv Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Çağatay Öztürk ise ünlü sanatçının hayati tehlikesinin bulunmadığını belirterek, “Git gide artan bir kalça ağrısı vardı. Geçen hafta itibarıyla artık yürüyemez hale gelmişti. Yapılan tetkiklerde kalça ekleminde bir dejenerasyon saptadık ve kalça eklemini protezle değiştirdik. Ameliyattan bir gün sonra yürütmeye başladık. Şimdi ameliyatın 1. haftasına yaklaşıyoruz” dedi.

Usta Oyuncu sevenlerini korkuttu - Sayfa 4

HAFTA SONUNU HASTANEDE GEÇİRECEK Girik’in müşahede altına tutulduğunu kaydeden Doç Dr. Öztürk, “Şuan yürüyor. Bir, iki gün daha hastanede fizik tedavi süreci var. Ondan sonra eve çıkaracağız. Muhtemelen hafta başında taburcu edilir” şeklinde konuştu.