GÜNCEL

Tayfun Talipoğlu kimdir? Kaç yaşında?.. Nereli?. Nerede okudu?..

Ünlü gazeteci Tayfun Talipoğlu İzmir'deki evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen Talipoğlu kurtarılamadı ve 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Tayfun Talipoğlu kimdir?

Tayfun Talipoğlu kimdir? Kaç yaşında?.. Nereli?. Nerede okudu?.. - Sayfa 1

Ünlü gazeteci Tayfun Talipoğlu İzmir'deki evinde fenalaşarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı ve 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Tayfun Talipoğlu kimdir?

Tayfun Talipoğlu kimdir? Kaç yaşında?.. Nereli?. Nerede okudu?.. - Sayfa 2

2007’den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan ve yıllarca sunduğu “Bam Teli” programı ile tanıdığımız ünlü gazeteci Tayfun Talipoğlu, "Bir yol bir yola, yollar insana ulaşıyorsa, yol da bizim yolcu da" diyerek yollara düşmüş bir gazeteciydi...

Tayfun Talipoğlu kimdir? Kaç yaşında?.. Nereli?. Nerede okudu?.. - Sayfa 3

1962 yılında Kars’ta doğan Tayfun Talipoğlu İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Tayfun Talipoğlu kimdir? Kaç yaşında?.. Nereli?. Nerede okudu?.. - Sayfa 4

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı.