MEDYA KÖŞESİ

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım Fethullah Gülen'in has müridiymiş

Sezen Aksu'nun geçtiğimiz gün toprağa verdiği babası Sami Yıldırım'ın Fethullahçı mazisi ortaya serildi. Meğer Sami Yıldırım, Fethullah Gülen'in has müridiymiş.

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım Fethullah Gülen'in has müridiymiş - Sayfa 1

Sezen Aksu'nun önceki hafta 91 yaşında vefat eden babası Sami Yıldırım, Fethullahçı mazisiyle gündeme oturdu. Yazar Barış Terkoğlu, Gülen'in has müritlerinden biri olan Sami Yıldırım'la ilgili bilinmeyenleri yazdı. 

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım Fethullah Gülen'in has müridiymiş - Sayfa 2

Ceceli'ye ezan okutmak istedi : Sezen Aksu’nun babasının cenazesindeki dikkat çeken detaylardan yola çıkan Barış Terkoğlu, şu bilgileri verdi:
-Sezen Aksu’nun babasının son vedasını izliyordum. Aksu, 3 buçuk yıl önce annesi Şehriban Yıldırım’ın cenazesinde şarkıcı Mustafa Ceceli’ye ezan okutmuştu. Babası Sami Yıldırım için de aynı şeyi istemişti. Ama Ceceli yurtdışındaydı. Mustafa Ceceli, Fethullah Gülen gibi 90’lı yıllarda ABD’ye yerleşen “sosyete şeyhi” Ahmet Hulusi’nin takipçisiydi. Çareyi, ezanı bir kasete okuyup Sezen Aksu’ya vererek buldu. 

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım Fethullah Gülen'in has müridiymiş - Sayfa 3

FETÖ'cülerin Yaman dedesiydi
-Fethullahçılar ona “Yaman Dede” diyorlar. Sebepsiz değil. Sezen Aksu’nun babası Sami Yıldırım, 1979 yılında İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcılığı’ndan emekli olmuş bir öğretmendi. Erzurumlu Gülen de hareketinin temellerini İzmir’de Kestanepazarı Camii’nde atmıştı. Yıldırım, Gülen’e inanan müritlerinden biri oldu. 

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım Fethullah Gülen'in has müridiymiş - Sayfa 4

FETÖ için eğitim, “altın nesil projesi”nin en önemli ayağıydı. Galatasaray Lisesi ya da Robert Kolej’in karşısına bir model olarak İzmir’de Yamanlar Koleji’ni koydu. Kurucusu ve ilk müdürü Sami Yıldırım’dı. Örgütün medyacısı Faruk Mercan, Doğan Kitap’tan çıkan “Fethullah Gülen” kitabında o günleri şöyle anlatmıştı: 
“Gülen henüz İstanbul’daki büyük servet sahiplerini harekete geçirebilecek durumda değildi, ama yıllardır İzmir’de verdiği vaazları hiç kaçırmayan hatırı sayılır bir esnaf grubu vardı. Gülen, Ege Bölgesi’nin bu insanlarını, sonraki yıllarda kolejlere dönüşecek olan öğrenci yurtları açmaya teşvik etti. İlk öğrenci yurdunun temeli 1972’de İzmir Bozkaya’da atıldı. 1976 yılında faaliyete geçen 200 öğrenci kapasiteli bu yurt, tam on yıl sonra 1982 yılında Yamanlar Koleji’ne dönüşecekti ve okulun ilk müdürü, sanatçı Sezen Aksu’nun babası Sami Yıldırım olacaktı.”