GÜNCEL

Reis filmine görkemli gala...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatını anlatan Reis filminin galası yapıldı. Reis, 3 Mart'ta gösterime girecek...

Reis filmine görkemli gala... - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan "Reis" filminin galası yapıldı. TİM Maslak Show Center'da yapılan galaya, yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un yaptığı, senaryosunu Murat Özdil'in yazdığı filmin oyuncuları ile çok sayıda davetli katıldı.

Reis filmine görkemli gala... - Sayfa 2

Filmde Erdoğan'ı canlandıran oyuncu Reha Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum günü olduğu için gala tarihinin özellikle bugün olarak belirlendiğini söyledi. Beyoğlu, Cumhurbaşkanı'nın ilk kez "Recep Tayyip Erdoğan" adıyla anlatıldığı bir film yapıldığına dikkati çekerek, "Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutluyorum. Rabbim, nice uzun senelere çıkmayı nasip eylesin ve onu başımızdan eksik etmesin. Severek, isteyerek ve çok detaylı bir şekilde çalışarak, bu projede rol aldık. Elimizden gelenin en iyisini yaptık." diye konuştu.

Reis filmine görkemli gala... - Sayfa 3

Filmde Erdoğan'ın çocukluğu, belediye başkanlığı dönemi ve cezaevine giriş sürecinin yer aldığını belirten Beyoğlu, "Çekimler yaklaşık 3 ay sürdü. Bu filmde oynamaktan dolayı onurlu ve gururluyum. Filmin gişede de karşılık bulacağına inanıyorum. İnşallah devamı da çekilir. Sanıldığının aksine, filme Cumhurbaşkanı'nın müdahalesi hiç olmadı." ifadelerini kullandı.

Reis filmine görkemli gala... - Sayfa 4

Beyoğlu, "Reis" filminin, Erdoğan’ın halkla iletişimine odaklandığına vurgu yaparak, "Siyasi ya da propaganda amaçlı çekilen bir film değil. Filmin değeri bizim için çok önemli. Aslında bugün vizyona sokmayı düşünüyorduk. Filmler, cuma günleri vizyona girdiği için bugün galasını yapmaya karar verdik." dedi. Filmde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı canlandıran oyuncu Özlem Balcı da titizlikle çalışılıp beyaz perdeye aktarılan bir film yaptıklarını dile getirdi.