GÜNCEL

Kadın gazetecilerden Diyarbakır'daki annelere destek

İstanbul ve Ankara'dan Diyarbakır'a gelen kadın gazeteci ve yazarlar, çocukları PKK tarafından kaçırılan annelere destek verdi.

Kadın gazetecilerden Diyarbakır'daki annelere destek - Sayfa 1

Kadın gazeteciler, HDP Diyarbakır il binası önünde bekleyen anneleri ziyaret etti. Çocuklarını bölücü terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak isteyen annelerle birlikte HDP binasının önünde oturan gazeteciler, mağdur annelerle sohbet etti.

Kadın gazetecilerden Diyarbakır'daki annelere destek - Sayfa 2

PKK'nın kaçırdığı çocuklarını kurtarmak için oturma eylemi yapan annelere destek verdiklerini belirten gazeteciler, annelerin sesinin duyulması gerektiğini ifade etti.

Kadın gazetecilerden Diyarbakır'daki annelere destek - Sayfa 3

Oğlu terör örgütü tarafından kaçırılan anne Sadiye Özbey "Gitsin kendi çocuklarını yollasınlar. Güçleri yetiyorsa Amerika ile savaşsınlar, Türkiye’den ne istiyorlar? O zaman burada yaşamasınlar. Bizim çocuklarımızı getirsinler, biz arkamıza bakmadan gideceğiz. Ciğerim yanıyor. Alsın gelsin şu an beni öldürsünler, kaybedecek bir şeyim yok." şeklinde konuştu.

Kadın gazetecilerden Diyarbakır'daki annelere destek - Sayfa 4

Gazeteci, yazar ve televizyon sunucularından oluşan ekipte, Halime Kökçe, Gülcan Tezcan, Nagehan Alçı, Fadime Özkan, Deniz Kilislioğlu, Betül Soysal Bozdoğan, Zeynep Türkoğlu, Sevil Nuriyeva, Meryem İlayda Atlas, ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, İnternethaber Ankara Temsilcisi Hatice Kübra ile birlikte 20'ye yakın gazeteci yer aldı.