TELEVİZYON

İstiklal Marşı sorusu ile milyoner oldu, ilk paylaşımı olay yarattı!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının son sorusunda İstiklal Marşı sorusu ile milyoner olan yarışmacı Arda Ayten, ilk paylaşımı ile olay yarattı.

İstiklal Marşı sorusu ile milyoner oldu, ilk paylaşımı olay yarattı! - Sayfa 1

Yeni sezonuyla yeni sunucusuyla ekranlara 'Merhaba' diyen Kim Milyoner Olmak İster'de önceki akşam tarihi bir olay yaşandı. Sezon finalinde milyonluk soruyu görmeye hak kazanan Arda Ayten, merakla beklenen son soruya da doğru yanıtı verince bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu.

İstiklal Marşı sorusu ile milyoner oldu, ilk paylaşımı olay yarattı! - Sayfa 2

"On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi daha az geçer?" sorusuna verdiği 'Toprak' yanıtıyla 1 milyon TL'nin sahibi olan Arda Ayten, yarışmanın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

İstiklal Marşı sorusu ile milyoner oldu, ilk paylaşımı olay yarattı! - Sayfa 3

Atatürk gençliği görev başında: Instagram’ın story kısmından Türk bayraklı bir paylaşım yapan Ayten, "Atatürk gençliği görev başında. Milli şairimizin ruhu şad olsun" ifadelerine yer verdi.

İstiklal Marşı sorusu ile milyoner oldu, ilk paylaşımı olay yarattı! - Sayfa 4

2 kıtayı unuttu: Öte yandan önceki akşam Arda Ayten, sorunun doğru yanıtını bulabilmek için İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak en az geçen kelimeyi bulmaya çalışmıştı. Ayten, son 2 kıtayı unutunca zor anlar yaşamıştı.