GÜNCEL

Güzel gazeteci kendisini gözaltına alan askerle nişanlandı

Antalya'da ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürülen gazeteci Tuğçe Saraç, kendisini gözaltına alan Uzman Çavuş Yaşar Çam ile nişanlandı.

Güzel gazeteci kendisini gözaltına alan askerle nişanlandı - Sayfa 1

Antalya'da süren bir davada ifade vermediği gerekçesiyle jandarma karakoluna götürülen gazeteci 25 yaşındaki Tuğçe Saraç, kendisini gözaltına alan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Yaşar Çam ile 1 yıl sonra nişanlandı.

Güzel gazeteci kendisini gözaltına alan askerle nişanlandı - Sayfa 2

Geçen yıl 23 Ekim'de Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği geziden dönen ve içerisinde çok sayıda gazetecinin bulunduğu otobüs, Manavgat çıkışında yol kontrolü yapan jandarma tarafından durduruldu.

Güzel gazeteci kendisini gözaltına alan askerle nişanlandı - Sayfa 3

Kimlik kontrolleri yapılan gazetecilerden Tuğçe Saraç, daha önce mahkemeye intikal eden bir konu nedeniyle ifade vermediği gerekçesiyle otobüsten indirilerek Manavgat Jandarma Karakolu'na götürüldü.

Güzel gazeteci kendisini gözaltına alan askerle nişanlandı - Sayfa 4

Kendisini gözaltına alan Uzman Çavuş Yaşar Çam'ın da kendisi gibi Çorumlu olduğunu öğrenen Tuğçe Saraç, asker ile bir süre sohbet etti. Yaklaşık 16 saat sonra jandarma karakolundaki işlemleri tamamlanan Tuğçe Saraç, Uzman Çavuş Yaşar Çam ile görüşmeye devam etti.