GÜNCEL

Borsa İstanbul'da Diriliş Ertuğrul bombası...

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Popüler diziler ve köprüler dahil, onların getirisini yatırımcıyla paylaşabileceğimiz modelleri çalışıyoruz" dedi...

Borsa İstanbul'da Diriliş Ertuğrul bombası... - Sayfa 1

Borsa İstanbul, Diriliş Ertuğrul dizisi başta olmak üzere popüler dizileri pazarlamak için hazırlık yaptığını açıkladı…

Borsa İstanbul'da Diriliş Ertuğrul bombası... - Sayfa 2

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Popüler diziler ve köprüler dahil, onların getirisini yatırımcıyla paylaşabileceğimiz modelleri çalışıyoruz” dedi ve bu anlamda TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dahil birkaç dizi için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Borsa İstanbul'da Diriliş Ertuğrul bombası... - Sayfa 3

Başarılı yapımları getirme konusunda “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcısı ile görüştüğünü ifade eden Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ, bu dizinin 200’e yakın ülkede satıldığının altını çizdi.

Borsa İstanbul'da Diriliş Ertuğrul bombası... - Sayfa 4

Karadağ, dizinin gelirinin belli olduğunu, kanaldan ücret aldığını, bunun yanı sıra vizyona girdiği ülkelerden de satış geliri elde ettiğini, ayrıca reytinglere bağlı gelirleri bulunduğunu, dizinin elde ettiği bu gelirleri baz alarak 200 milyon – 150 milyon bandında peşin satılabileceğini, satın alan kişilerin reytinge bağlı gelirinin olacağını, bunun da güzel bir modelleme olduğunu da sözlerine ekledi.