DİZİ DÜNYASI

Behice gidiyor! Bir Zamanlar Çukurova'da yaprak dökümü sürüyor...

ATV'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova'dan Uğur Güneş'in ardından ünlü isim de veda ediyor.

Behice gidiyor! Bir Zamanlar Çukurova'da yaprak dökümü sürüyor... - Sayfa 1

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre; peş peşe flaş olayların yaşandığı dizide Vahide Perçin ve Uğur Güneş'in ardından flaş bir ayrılık daha yaşandı.

Behice gidiyor! Bir Zamanlar Çukurova'da yaprak dökümü sürüyor... - Sayfa 2

Dizide Müjgan'ın (Melike İpek Yalova) halası Behice'ye hayat veren Esra Dermancıoğlu'nun çevirdiği bütün dolaplar ortaya çıkacak ve 85. bölümde projeye veda edecek.

Behice gidiyor! Bir Zamanlar Çukurova'da yaprak dökümü sürüyor... - Sayfa 3

Esra Dermancıoğlu: 7 Aralık 1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin tek çocuğudur ve cümbüşü cat eden Zeynel Abidin Cümbüş’ün torunudur.  Üniversite eğitimini İsviçre’de Franklin College'de Sanat Tarihi üzerine yapmıştır.  Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları'nda, yurt dışında katıldığı workshopların ardından Laçin Ceylan’dan oyunculuk dersleri aldı. Daha sonra Derya Alabora’nın konservatuvardaki derslerine katıldı. Esra Dermancıoğlu, kameralar karşısına ilk kez 2009 yılında yayınlanan Avrupa Yakası'nda konuk oyuncu olarak geçti. 

Behice gidiyor! Bir Zamanlar Çukurova'da yaprak dökümü sürüyor... - Sayfa 4

Ardından Demet Akbağ’ın Sen Harikasın dizisinde konuk oyunculuk yaptı. Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Serçe Sarayı, Sil Baştan, Doksanlar ve Galip Derviş dizilerinde rol aldı. Esra Dermancıoğlu, 1.68 metre boyunda, 59 kilo ve Yay burcudur.