GÜNDEM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Anadolu Yayıncılar Derneği'ne ziyaret

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen "Anadolu Sohbetleri" programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Anadolu Yayıncılar Derneği'ne ziyaret - Sayfa 1

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye için Erdoğan'ın liderliği büyük bir avantajken, içeride Trump'un gönderdiği mektubu grup toplantısında okuyan, Türkiye'ye saldıranların argümanları ile konuşan bir muhalefet görmek insanı hayal kırıklığına uğratıyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Anadolu Yayıncılar Derneği'ne ziyaret - Sayfa 2

Türkiye'nin Suriye bağlamında önemli diplomasi başarıları elde ettiğini belirten Ünal, "Bizi üzen en temel şey şu; Kemal Kılıçdaroğlu'nun grupta yaptığı konuşmayı dinlediğimde büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Türkiye'nin Erdoğan'ın liderliği gibi önemli bir avantajı var. Bu meseleye siyasi bir perspektiften ziyade milli bir perspektiften bakmak gerekiyor. Erdoğan'ın uluslararası alanda nasıl bir oyun kurucu olduğuna baktığınızda Türkiye için Erdoğan'ın liderliği büyük bir avantajken, içeride Trump'un gönderdiği mektubu grup toplantısında okuyan, Türkiye'ye saldıranların argümanları ile konuşan bir muhalefet görmek insanı hayal kırıklığına uğratıyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Anadolu Yayıncılar Derneği'ne ziyaret - Sayfa 3

Rusya ve ABD ile aynı anda diplomasi yürütüldüğünü, her ikisinden de istenilenin alındığını, Merkel, Macron, Johnson gibi liderlerin görüşmek istediklerini belirten Mahir Ünal, "Birde bakıyorsunuz ki CHP'den birileri çıkmış, Türkiye'ye saldıran lobilerin argümanları ile AK Parti'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyor. Bu mesele siyasi bir mesele değil. Ben bu meseleyi siyasi bir mesele olarak görmüyorum, milli mesele olarak görüyorum.  ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Anadolu Yayıncılar Derneği'ne ziyaret - Sayfa 4

Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ancak ısrarla dünya basınının bu meseleyi gündeme getirdiğini kaydeden Ünal, "Bizim sorunumuz terör örgütleri ile. Bizim bu ülkeye saldıran herkesle bir sorunumuz ve mücadelemiz var. Birilerinin Trump'un mektubu üzerinden "Bizim Cumhurbaşkanımıza hakaret edilmesine asla gönlümüz olmaz" deyip, Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsünden o mektubu okuması gibi o mektup üzerinden bir siyaset yürütüyorlar. " diye konuştu.