Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç'ten Silivri'deki gazetecilere mektup

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç’a mektup gönderdi.

Basın Konseyi Yüksek Kurulu’nun temmuz ayı ayı toplantısında tutuklu gazetecilerin durumu ele alındı.

Kurul başkanı Pınar Türenç de Libya’da şehit olan MİT görevlisinin kimlik bilgilerini deşifre ettikleri gerekçesiyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç’a mektup gönderdi.

Türenç, mektupta “Her anı işkence, haksızlık dolu dayatmalara ve tecritlere rağmen yalnız değilsiniz. Çok yakın zamanda hakikatler ve özgürlükler için yeniden buluşacağız” dedi.

Mektupları, OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ve OdaTV muhabiri Hülya Kılınç’a, kendilerini ziyaret eden hukukçu Dr. Başar Yaltı ulaştırdı.

Yayında zor anlar: Oğlunuz Yunanlar için mi çalışıyor? Ayaklarını yıkatıp krem sürdürdü: Erkeğim gel yamacıma! TRT Haber'de bir üst düzey ayrılık daha! TRT'de tecrübeli isim kanala veda etti! Fatih Altaylı: Kim bu gazeteci kılıklı ahlaksız p...ler? Ece Üner'den ayrıldı! Başarılı ismin yeni adresi belli oldu