• İzmir 18°
  • İstanbul 15°
  • Ankara 10°

POLEMİK

  • Giriş Tarihi : 12-08-2012 09:37
  • |
  • Güncelleme : 12-08-2012 09:37

Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a jet yanıt

Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a jet yanıt
Haber
Başbakan Reccep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın iftarında konuşma yaptığı konuşmada eleştirdiği Cüneyt Özdemir'den jet yanıt.

MEMUR HABERLERİNİN YENİ ADRESİ...

GAZETECİLER.COM - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın iftarında yapıtığı konuşmada, Ahmet  Davutoğlu'nun Myanmar'a ziyaretini eleştiren Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'i sert eleştirdi.

Erdoğan, Özdemir'in Davutoğlu'nun ziyaretini işgüzarlık olarak nitelendirmesi için çok sert konuştu ve Özdemir'in patronu Aydın Doğan'a yazıklar olsun dedi.

ÇIKMIŞ BİRİLERİ YAZIYOR

"Şimdi çıkmış birileri yazıyor, "Hadi Emine Erdoğan'ı anladım da, Dışişleri Bakanının ne işi var?" diyorlar Ben buradan o medya patronuna yazıklar olsun diyorum; o adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz? Bu tür hedefi aşkı heyecanı olmayan insanlara eline kalem vermişsin köşe teslim etmişsin. Bu milletin dertleriyle dertlenen kalemler değildir bunlar."

Başbakan Erdoğan'ın hedefindeki isim, köşesinde "Bugün Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı'nın büyük bir işgüzarlıkla eşlik ettiği bir başbakan eşindense kızı ile Arakan'a giden gerçek bir sivil toplum gönüllüsü portresi uluslararası düzeyde çok daha güçlü kalacaktı. Davutoğlu'nun heyete katılması bu görüntüyü bozdu." yazan Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'den başkası değildi.

ÖZDEMİR'DEN JET YANIT

Köşesinde Başbakan'ın yürek hoplatan geceyarısı telefonları! başlıklı bir yazı kaleme alan Özdemir, Erdoğan'ın sözlerini yanıtladı. Özdemir, Başbakan'ın olimpiyatlarda madalya kazanan sporcuları telefonla aramasını "daha önce beni de aramıştı, oradan biliyorum" diye yorumladı ve bakın neler yazdı:

"Artık biliyorsunuz ‘bizim oranın âdetleri meşhurdur Başbakan’ın geceyarısı telefon etmeleri.’ Bundan yıllar önce bir gece telefonum acı acı çalmış ve Sayın Başbakan Erdoğan’ın sesi ile karşılaşıp şaşırmıştım. Başbakan ile yazdığım bir yazı üzerine yaptığımız konuşmadan pr malzemesi olarak anlaşılır endişesi ile kimselere bahsetmeye utanmıştım. Sonuçta telefonun ucundaki ses bir başbakan da olsa özel bir konuşma yapılabilmeli diye düşünmüştüm. Anladım ki memlekette benden başka kimsede bu tür endişeler yok!

Başbakan Erdoğan’ın kötü bir huyu var. Eleştirilmeye hiç gelemiyor. Mesela köşenizde Başbakan Erdoğan’ın hoşuna giden bir şey yazarsanız muhabbetle bir gece yarısı sizi arayıp içten konuşmaktan çekinmiyor ancak hoşuna gitmeyen bir eleştiri okuyunca hemen ‘birtakım medya’ya transfer oluyorsunuz. Bakınız: En son Dışişleri Bakanı’nın Myanmar seferini eleştiren köşe yazarınız! "BU ERDOĞAN'IN CÜNEYT ÖZDEMİR'E İKİNCİ FIRÇASI!

Çok Okunanları

PrevNext
Diğer Siteler