KÖŞE YAZISI
ANASAYFA/YAZARLAR/Hadi Özışık/Sözcü'nün Fuat Avni'si - - - -

Sözcü'nün Fuat Avni'si

Eklenme Tarihi: 21 Nis 2017 13:11 - Güncelleme: 12 Haz 2018 11:10

Niye gizliyorsun kendini. Karanlıkta niye debeleniyorsun. Yak ışıkları. Kaldır şarteli. Siyah gölgelerine teslim olma. Yok et karanlığını. Kendin ol.

Bugüne kadar yapılan bütün seçimlerde, yaptığı tahminlerle yara bere içinde kalan Can Ataklı  kalemin namertliğini,  Fuat Avni'nin rolünü üstlenerek kullanıyor. "Ankaralı bir haber kaynağı"ndan aldığı bilgilerle, Beştepe'de (o saray diyor) olup biten her şeyi (!) bize aktarıyor. 

Belli ki 16 Nisan öncesinde, savunduğu ne varsa yerle bir olmuş. Belli ki, yüzde 51'in çıkmasıyla birlikte bir savaş kaybettiğini düşünüyor. Belli ki, yenilgiyi kabullenecek kadar cesur değil. Belli ki yüzde 1 farkla da olsa, EVET'i hazmedemiyor. Belli ki, yalanlarla dolu yazı arşivinin utancını yaşıyor. Belli ki, büyük bir hezimet içinde. 

O yüzden Fuat Avni'ye sığınıyor. 

O yüzden Fuat Avni'nin kirli dilini kullanıyor. 

Twitter'da yazmıyor Fuat Avni gibi; onun hezeyanlarının bir benzerini gazete kağıdına neşrediyor. 

Dil aynı tıpa tıp aynı!

Fuat Avni, "titre" diyordu Erdoğan için... 

Can Ataklı ise, "Ankaralı bir haber kaynağı" ile bir olup, içinde debelendiği karanlıkta, Erdoğan'ın dokunulmazlığını kaldırıyor, yargılatıyor, cezalandırıyor, hapse attırıyor. Yetmiyor, Tayyip Erdoğan'a "güneş yüzü" göstermiyor!

Gözünü kör eden öfkesinden, zihnindeki düşü gerçeğe dönüştürmeye çabalıyor. Fuat Avni'den tek farkı; "asılacaksın" demiyor! 

Ne güzel değil mi?

Fuat Avni güzellemelerini tepe tepe kullanmak. 

"Ankaralı haber kaynağı"ndan aldığı bilgiler hikaye!

Senaryonun tamamını kendisine ait. Tayyip Erdoğan'ı yazmak için doğru bir argümana ihtiyacı var. Böyle bir doğru cebinde olmayınca, Fuat Avni'den kaptığı kirle üzerimizdeki ışıkları karanlığa çevirecek kendince...

Hadi oradan!

Bu arkadaşı "28 Şubat'ın kahramanı" olduğu için sevmiştik! Bir zamanlar askeri vesayete diklendiği için sevmiştik. Haksızlığa karşı çıktığı için sevmiştik. Demokrat duruşuyla sevmiştik. 

Sonra ne olduysa, bakıp da göremeyen, duyup da anlayamayan biri oldu. Hepimizi şaşkına çeviren bir şekilde yönünü kaybetti. Cem Uzan'a sığındı, kinini öfkesini patronuna arka çıkarak kustu. Hal böyle olunca, irtifa kaybetti, elindeki bütün faziletleri bir mum gibi eritti.

Dağılmakla kalmadı, ufaldı!

Çürüdü!

Çürüdüğü için, bugün Fuat Avni'yi oynuyor...

Çürüdüğü için, kurguladığı yalanlarına inanıyor...

Çürüdüğü için, kirli düşüncelerini cilalayıp soframıza koyuyor!...

Çürüdüğü için, gözü dönmüş hırslarıyla ışığımızı karartmaya çalışıyor...

Her seçim döneminden önce çıkacak sonucun tersini yazan, söyleyen bu arkadaş, kendisini hezimete uğratan sonuçlara aldırmayıp, akla ziyan senaryolar çiziyor. 

Bu çürümüşlük değil de nedir?

Seçim tahminlerinde doğru duraklara varamıyor...

Her seçim sonrasında çıkan sonuçları görünce yıkıntıya dönüşüyor.

Söylediği sözlerin, yazdığı yazıların içini bu yüzden dolduramıyor... 

Bütün bunların sebebi nedir biliyor musunuz?

Ruhuna Tayyip Erdoğan düşmanlığı işlediği için... 

Hal böyle olunca; Can kardeşimiz çılgın yok oluşunu ne yazık ki durduramıyor... 

Geçmiş olsun!

YORUM YAZINSözcü'nün Fuat Avni'si haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • arif21 Nisan 2017 15:55

    Sayın ÖZIŞIK bugün sağında Cuma Namazını kıldım. Ve selamlaştık. Senin solunda Ulaştırma Baknımız vardı. Şu geldi aklıma, hani derlerya ummadığın yerde çok görmek istediği biri bir bakarsın yanında oturuvermiş. Şaşarsın ve Kader dersin. Sayın ÖZIŞIK Cumanız mübarek olsun. İnan görmek istediğimin kişilerden biride sizdiniz. İnşallah tanışma fırsatımızda olur. Mesleki hayatınızda başarılar diliyorum. Tekrar dualarınız Rabbim tarafından kabul olsun. Saygılar. arif

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0

ÇOK OKUNAN YAZARLAR