GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Zafer Çika son yolculuğuna uğurlandı eşi Demet Akbağ ve oğlu perişan halde

Zafer Çika son yolculuğuna uğurlandı eşi Demet Akbağ ve oğlu perişan halde

Zafer Çika son yolculuğuna uğurlandı eşi Demet Akbağ ve oğlu perişan halde

Demet Akbağ trafik kazasında kaybettiği eşi Zafe Çika'yı bugün İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

  Eklenme Tarihi: 14 Mart 2019 16:45 Güncelleme: 14 Mart 2019 16:48
- - -

Usta oyuncu Demet Akbağ trafik kazasında kaybettiği eşi Zafe Çika'yı bugün gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurladı. Zafer Çika'nın cenaze son yılların en kalabalık cenaze törenlerinden biri oldu. Ünlü isimlerin akın ettiği cenaze töreni İzmir Alsancak Hocazade Camii’nde yapıldı. Demet Akbağ kazadan sonra ilk kez cenaze namazı sırasında görüntülendi.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 2

Demet Akbağ 59 yaşında kaybettiği eşi Zafer Çika'yı uğurlamak için camiye geldiğinde tükenmiş bir haldeydi. Ağlamaktan gözleri şişen ünlü sanatçı, ayakta duracak halde değildi. Akbağ'ın bu sırada taziyeye katılanların yakasındaki eşinin fotoğrafını alarak öptüğü ve gözyaşı döktüğü görüldü. Sanatçı dostları Akbağ'ı zor gününde yalnız bırakmadı. Cenaze törenine Çika'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, teknik direktör Yılmaz Vural, sporcu Şahika Ercümen ile sanatçılar Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirel, Serhat Özcan, Şahan Gökbakar, Olgun Şimşek, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat, Yonca Evcimik gibi birçok ünlü isim katıldı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 8

Demet Akalın ile Zafer Çika'nın tek çocukları olan Ali Çika cenaze törenini annesinin arkasında durarak bekledi. Cenaze namazı sırasında ise Yılmaz Erdoğan onu yalnız bırakmadı.

Ata Demirer'i görünce
Demet Akbağ ve oğlu Ali Çika cenaze töreninde taziyeleri yanyana oturup kabul ettikleri esnada Ata Demirer yanlarına geldi. Demet Akbağ son dönemde hemen her filminde oynadığı Ata Demirer'i görünce elini öptü...

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 4
Tabutun üzerine Galatasaray takımı forması örtüldü
Zafer Çika'nın cenaze namazı öğle ezanını takiben kılındı. Zafer Çika'nın musalla taşına konulan tabutunun üzerinde, '35' ve 'Zafer Çika' yazılı Galatasaray takımı forması dikkat çekti.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 5

Demet Akbağ'ın dağıldığı an!
Ünlü sanatçı gözyaşı dökerek cenaze töreninde taziyeleri kabul ederken, eline eşinin fotoğrafı verildiği anda tamamen dağıldı. Ağlayarak fotoğrafı alan ünlü sanatçı onu yakasına taktı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 6
Eşinin tabutunu omuzlamak istedi

Namaz sonrası Zafer Çika için helallik alındığı esnada 20 yıllık hayat Demet Akbağ, "Helal olsun," diye bağırdı. Ayakta durmakta güçlük çeken Akbağ, tabuta dokunup omuzlamak istedi. Bu esnada Deniz Seki ve Fulya Terim, Akbağ’ı kalabalıktan korumak için yardımcı olmaya çalıştı.

Demet Akbağ eşi Zafer Çika'nın cenazesinde ağlayarak Ata Demirer'in eline sarıldı - Sayfa 7
Beni Çeşme'ye göm vasiyeti
Zafer Çika'nın daha önce eşi Demet Akbağ'a "Beni Çeşmeye göm Demet" diye vasiyet ettiği öğrenildi. Cenaze namazının ardından Zafer Çika'nın naaşı toprağa verilmek üzere Çeşme'ye götürüldü.

YORUM YAZINZafer Çika son yolculuğuna uğurlandı eşi Demet Akbağ ve oğlu perişan halde haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM