MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Yavuz Bingöl'den meydan okumalar! Burhan Ayeri yazdı

Yavuz Bingöl'den meydan okumalar! Burhan Ayeri yazdı

Yavuz Bingöl'den meydan okumalar! Burhan Ayeri yazdı

"Çiftlikbank vakasında Mehmet Çevik ne ise, Yavuz Bingöl odur. " diyen Burhan Ayeri Yavuz Bingöl'e bir de öneri de bulundu.

  Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2018 11:00 Güncelleme: 07 Nisan 2018 11:28
- - -

Yeniçağ Gazetesi yazarı Burhan Ayeri, sınıra giden ünlüler arasında yer alan Yavuz Bingöl'ü kaleme aldı. Ayeri, Bingöl'ün tarzı ve tavrının eskiye göre çok farklı olduğunu, Kılıçdaroğlu'na, Meral Akşener'e yüklendiğini ve bu cesareti nereden aldığını sordu.

BURHAN AYERİ'NİN YAZISI

İsmail Saymaz'ın yüzüne söylediği gibi "Yavuz Bingöl sol kültürden gelme" biri. Son haftalarda içinde yetiştiği odaklar başta olmak üzere, hedefteki adam. Sesine bir şey söyleyemem. Dinlenir cinsten. Bana göre Bingöl sol kültürden de öteye yapıya sahipti. "Tunceli'deki iç savaşta -onun benzetmesi- şeklindeki sözlerini ve daha pek çok eylemci demecini" hatırlıyoruz.

Peki ne oldu da bu kadar keskin dönüş yaptı. Aniden "Kayı Boyu Türkü olduğunu" söyleyerek yeni rotasına girdi. Öyle bir hale geldi ki, Hande Fırat'ın "yandaş mısın" şeklindeki sorusuna rahat cevap verebiliyor; "Olur mu öyle şey. Benim gibi adama yandaş denir mi?". Yani soruya soruyla karşılık.

Yavuz Bingöl'ün tarzı ve tavrı da eskiye göre farklı. Örneğin Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır sözlerle yüklenebilecek cesareti oluştu. "Yayınladığımız bildiriyle aynen karşılık verdik" diye konuşabiliyor. Kendisi ve yandaşlarını "Atatürk'ün sofrasındaki şarkıcılarla eş tutuyor." Meral Akşener'e kestiği racon daha ukalaca; "Biz de ona selam vermeyiz". Hani bir laf vardır; "burnu fena kalkmış". Aynen öyle...

DESTEK KİMDEN?

Peki Yavuz efendi bu gücü nerden almakta? O belli. Velinimeti ortada. Bu konuda sadece iki gelir kaynağını yazacağım. Biri dizilerde verilen rollerden aldığı paralar. İkincisi her hafta TRT Müzik'te yayınlanan programı. Bölüm başı ne aldığını merak ediyorum. Ona bu akarı kim veya kimlerin sağladığını bilmeyen kalmadı.

Yavuz Bingöl'ün, Gürkan Hacır'a "Müşterek değerimiz kalmadı" dedirten nedenlerden biri işte bu oluşum. Fesli Kadir'e bile "danışman ücreti" ödeyen TRT, bu tip uygulamaları tüm kanallarında yapmakta. Yukarıdan aşağıya sayın, sayabildiğiniz kadar. Yavuz Bingöl'den Yiğit Bulut'a. Kanal koordinatörleri içinde en mazlumu TRT Müzik'te. Kimlere program yaptıracağı liste halinde önüne konuyor. Merak eden varsa yayın akışına göz atabilir. Tamamı "turne ekibi"nden. Garibim Süleyman Bektaş ne yapabilir ki?

Yazdıklarımı toparlarsam, Çiftlikbank vakasında Mehmet Çevik ne ise, Yavuz Bingöl odur. Biri tiyatrocu öbürü şarkıcı-oyuncu. Bingöl'e önerim daha fazla sivrilmemesi. Bu ülkenin öbür yarısını unutmamalı. Daha fazla Don Kişotluk yarar sağlamaz. Meşhur bildiriye imza atmayan futbolculardan ders alsın.

Kaynak Yeniçağ: Yavuz Bingöl'den meydan okumalar - Burhan AYERİ

YORUM YAZINYavuz Bingöl'den meydan okumalar! Burhan Ayeri yazdı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM