GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/WhatsApp kullanan milyonlarca kişiyi etkileyecek güncelleme

WhatsApp kullanan milyonlarca kişiyi etkileyecek güncelleme

WhatsApp kullanan milyonlarca kişiyi etkileyecek güncelleme

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından WhatsApp, bu kez sürekli gruplara dahil edilen kullanıcıları ilgilendiren bir değişiklikle gündemde..

  Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2019 09:00 Güncelleme: 06 Nisan 2019 19:35
- - -

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, son zamanlarda yaptığı atılımlar ile kullanıcılarının gizliliğine ne kadar önem verdiğini belli etmişti. iOS için yayınladığı güncelleme ile uygulamaya Face ID veya Touch ID ile şifre koyma imkanı sunan WhatsApp, şimdi de grup sohbetleri için bir düzenleme yaptı.

Şimdilik Android platformunda yer alan WhatsApp Beta sürümünde yer alan özellik sayesinde WhatsApp’ın grup sohbetleri daha güvenli bir hale geliyor.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta bir gruba dahil edilmek için sadece telefon numaranızın karşı tarafta ekli olması yeterli oluyor. Size sormadan arkadaşlarınız direkt olarak sizi gruba alabiliyordu.

Ancak gelen yeni özellik sayesinde grup sohbetleri için bu olay ortadan kalkıyor. Ayarlar>Hesap>Gruplar bölümünde; sizi gruplara kimin dahil edebileceğini seçebiliyorsunuz. Bunlar; herkes, benim kişi listemde olanlar ve hiçkimse olarak üç farklı kategori altında toplanıyor.

Şimdilik Android platformunda Beta aşamasında olan bu özelliğin bu ay içerisinde hem iOS hem de Android platformunda resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

YORUM YAZINWhatsApp kullanan milyonlarca kişiyi etkileyecek güncelleme haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM