GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Ünlü gazeteci kaldığı otelde bu hale geldi!

Ünlü gazeteci kaldığı otelde bu hale geldi!

Ünlü gazeteci kaldığı otelde bu hale geldi!

Ünlü gazeteci ve köşe yazarı Mutlu Tönbekici, Avustralya'da gittiği bir otelde tahta kurularının saldırısına uğradı

  Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2019 16:00 Güncelleme: 19 Şubat 2019 14:01
- - -

Ünlü gazeteci ve köşe yazarı Mutlu Tönbekici, Avustralya'da gittiği bir otelde tahta kurularının saldırısına uğradı. Tüm vücudu kırmızı beneklerle kaplanan Tönbekici, yaşadığı olayı sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

"Avustralya'da her şeye hazırdım ama tahtakurusuna değildim." diyen Mutlu Tönbekici, sosyal medya hesabından yaşadığı korku dolu anları şu sözlerle anlattı:

"Avustralya'da her şeye hazırdım ama tahtakurusuna değildim.. Kaldığım otelde varmış meğer. Hani öyle çok da korkunç bir yer değildi. İçime sinmeyen bir şey vardı ama tahmin ettiğim gerçekten bu değildi.

Yerleştikten bir gün sonra bileklerimde müthiş bir kaşıntı başladı. Önce yemek alerjisi sandım. Sonra ayak bileklerim kırmızı noktalarla kaplandı. Ertesi gece jetlag sayesinde saçma bir saatte uyanınca baktım ki kan emici küçük arkadaşlar iş başında! Ertesi gün hemen ayrıldık oradan ama dev bir koloni fena halde ısırmıştı beni ve bunun sonucunda korkunç bir alerjik reaksiyon başladı. Her tarafım feci bir şekilde kabarıyor ve kaşınıyordu. Öyle ki doktora gitmek zorunda kaldım. Ama gel gör ki çoğu aile hekimi çarşamba günleri çalışmıyor! Dört yere gittim, hepsi kapı duvar.

Ünlü gazeteci kaldığı otelde bu hale geldi! - Sayfa 1

Kim kurtardı beni? @gocmenanneler Melbourne şubesi! Bu oluşumu akıl edenden Allah razı olsun. Hemen hemen her ülkede Facebook ve WhatsApp grupları var. Avustralya'ya geldikten bir kaç gün sonra beni WhatsApp gruplarına dahil etmişlerdi. Durumumu gruba yazınca hemen ilgilendiler. Memleketten bu kadar uzakta Türk kadınlarının müthiş yardımlarını gördüm. Hanife hanım çok uzaklardan gelip beni önce doktora, sonra hastaneye acil servise götürdü. .

Hastanede beni o halde görünce hemen karantinaya alıp kanımı laboratuvara yolladılar. Enfeksiyon olmadığı, sadece alerji olduğu anlaşılınca ilaç yazdılar. (Bu arada 500 dolarımı (1888 TL) da peşin peşin aldıklarını söylemeliyim hemen. Mecburi sağlık sigortamdan almaya çalışıyorum şimdi)

Kaşıntım üç gün daha sürdü. Sonra kesildi, kabartılar da sönmeye başladı. Şimdi daha iyiyim.

Tahtakurusu meğer dünyada yeniden yükselişteymiş. Bir yandan kaşınırken bir yandan ne kadar makale varsa hepsini okudum. Yeni nesil tahtakuruları eski ilaçlara dayanıklıymış üstelik. Adamlar resmen DNA'larını değiştirmişler. Sadece Avustralya değil Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa'da da yaygınmış."

Benzer Haberler

YORUM YAZINÜnlü gazeteci kaldığı otelde bu hale geldi! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM