DİZİ DÜNYASI
ANASAYFA/DİZİ DÜNYASI/Ufak Tefek cinayetler kopya mı? Milliyet yazarı sordu

Ufak Tefek cinayetler kopya mı? Milliyet yazarı sordu

Ufak Tefek cinayetler kopya  mı? Milliyet yazarı sordu

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bir izleyicisinden gelen mesajı Ufak Tefek Cinayetler dizisinin basın danışmanına göndererek cevabı da okurlarıyla paylaştı.

  Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2017 09:48 Güncelleme: 19 Kasım 2017 11:00
- - -

ATV'nin yeni dizisi Ufak tefek Cinayetler'le ilgili "çalıntı mı, kopya mı?" soruları gündeme gelmişti. 

Ali Eyüboğlu kendisine gelen yine bu tür bir mesajla ilgili merak edileni dizinin basın danışmanına sordu. 

İŞTE ALİ EYÜBOĞLU'NUN O YAZISI

Salı akşamlarına damgasını vuran ATV’nin fenomen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ karşısında, kısa sürede kendine yer edinen star TV’deki ‘Ufak Tefek Cinayetler’ başlamadan birkaç paylaşım yapmıştım sosyal medyadan. Takipçilerimden Müge Tüylüoğlu (@mugetul) bu paylaşımlardan günler sonra şunları yazdı, ‘Günün Sözü’nün altına:

“Ufak Tefek Cinayetler, Nicole Kidman’ın bu sezon oynadığı ‘Big Little Lies’ dizisinden alıntı. Arabalar, sahneler, evler... Hep çalıntı, hep kopya...”

Takdir edersiniz ki benim yanıtlayacağım bir konu değil bu. O yüzden yorumu olduğu gibi kopyalayıp, ‘Ufak Tefek Cinayetler’de ufak tefek esinlenmeler mi söz konusu?’ notuyla dizinin basın danışmanlığını yapan Aslı Başar’a yolladım. Aldığım yanıt şu oldu:

“Dört kadını görünce, hemen öyle düşünüyor insanlar. ‘Sex and the City’le de ‘Desperate Housewives’ dizileri birbirine benziyor. Bizim dizide özellikle alıntı yapılan bir durum yok. Dört kadın ve entrikalar işin içine girince, illa benzer taraflar çıkıyor. Cinayet, gizem bizde ön planda ve farklı bir matematik var. Bizim karakterlerimizin hikayeleri ve çatışmaları tamamen özgün unsurlardan oluşuyor. İzleyenler, ilerleyen bölümlerde bunu daha net görecek.”

ufak tefek cinayetler

Başka sorusu olan? Yok mu? O zaman dağılalım arkadaşlar. Çünkü seyahat yüzünden kaçırdığım ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın son bölümünü izlemem lazım. Bir defa izlemeyince AB grubunda da olsa ‘Ufak Tefek Cinayetler’ geçti EDHO’yu!

YORUM YAZINUfak Tefek cinayetler kopya mı? Milliyet yazarı sordu haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM