REKLAM
ANASAYFA/REKLAM/İşte reklamverenin gözdesi olan diziler!

İşte reklamverenin gözdesi olan diziler!

İşte reklamverenin gözdesi olan diziler!

Ekranların vazgeçilmezleri haline gelen yerli diziler, reklamverenlerden bu hafta ne kadar ilgi gördü? Bu hafta reklamverenlerin tercih listesinde hangi yerli diziler yer aldı?

  Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2012 13:41 Güncelleme: 28 Şubat 2012 13:41
- - -
GAZETECİLER.COM - Bu hafta reklamverenlerin tercih listesinde hangi yerli diziler yer aldı? sorusunun yanıtını Medya Takip Merkezi verdi. MTM'nin, en çok reklam alan yerli dizileri belirlemeye yönelik hazırladığı araştırmasının bu haftaki sonuçları açıklandı. Araştırma raporunda, dizilerin bu hafta da yüksek oranda reklam almalarında etken rolü dizilerin sık sık yayınlanan tekrar bölümlerinin oynadığı gözlemlendi.

MTM, her hafta olduğu gibi reklam verenlerin yerli dizi tercihlerini takip etmeye devam ediyor. 20-26 Şubat haftasında, yerli diziler arasında, reklam paylarından en fazlasını alan yapım, FOX TV ekranlarında yayınlanan "Unutma Beni" adlı dizi oldu. Hafta içi her gün yeni bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkan dizi, tekrarlarıyla birlikte 10 bölümde, toplam 643 reklam spotu yayınlayarak açık ara birinci oldu.

En çok reklam alan yerli dizilerde bu hafta, en ilginç detaylardan biri, Akasya Durağı adlı dizinin iki kanalda yayınlanan tekrar bölümleriyle listede iki kez yer alması oldu. Dizi, sezon başında Star TV'ye transfer olmasına karşın, Kanal D ekranlarında her gün tekrar bölümleriyle izleyicisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Yayınlanan 7 tekrar bölümünde toplam 388 reklam adediyle reklamverenlerin tercih listesinde ikinci sırada yer almayı başaran Akasya Durağı, Star TV'de yayınlanan bölümleriyle ise, 198 reklamla kendisine son sırada yer bulabildi.

FOX dizileri revaçta...

Gün geçtikçe rekabetin daha da kızıştığı yerli diziler sektöründe, reklamverenlerin tercihleri göz önüne alındığında bu hafta en çok tercih edilen kanalın FOX olduğu gözlemlendi. FOX TV, en çok tercih edilen 10 yerli dizinin belirlendiği listede 4 dizisiyle yer alarak ilk sıraya yerleşti. FOX' un tercih edilen dizileri arasında, birinci sırada bulunan Unutma Beni dışında, altıncı sırada 272 reklam adediyle "Lale Devri", yedinci sırada 271 reklamla "Deniz Yıldızı" ve dokuzuncu sırada 201 reklam spotuyla "Yer Gök Aşk" vardı.

İşte 20 – 26 Şubat haftasının Prime Time'da en çok reklam alan yerli dizileri

Deneme