GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Suudi Veliaht Prens Selman'ın sitesi hacklendi

Suudi Veliaht Prens Selman'ın sitesi hacklendi

Suudi Veliaht Prens Selman'ın sitesi hacklendi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın "Çöldeki Davos" olarak anılan konferansın sitesi hacklendi.

  Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2018 10:27 Güncelleme: 23 Ekim 2018 10:18
- - -

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın "2030 vizyonu" çerçevesinde düzenleyeceği duyurulan "Geleceğe Yatırım Girişimi" konferansının resmi internet sitesine siber saldırı düzenlendi.

"Çöldeki Davos" olarak da anılan konferansın sitesini hackleyen internet korsanları "Suudi Arabistan yönetimini dünyada terörizmi destekleyen ülke olmakla suçlayan" fotoğraflı bir mesaj bıraktı.

Fotoğrafta, yanında IŞİD bayrağını tutan bir militan ile bu örgütünün infazcılarına benzetilen Veliaht Prens'in elinde kılıç ile önünde diz çökmüş bir şekilde gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmeyi bekleyen tasviri dikkati çekti.

İnternet korsanları ayrıca, "Dünya genelindeki çocuklar için bütün ülkelere Suudi rejimine ambargo uygulaması çağrısında bulunuyoruz. ABD ile iş birliği içinde olan bu rejim, kendi vatandaşı Cemal Kaşıkçı ve Yemen'deki binlerce insanı öldürmek gibi barbarca ve gayriinsani eylemlerinden dolayı hesaba çekilmeli" mesajını paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları da söz konusu olaya ilişkin Twitter'da #FutureInvestmentInitiative etiketiyle paylaşımlarda bulundu.

Suudi resmi makamları tarafından konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Siteye erişim ise şu anda sağlanabiliyor.

YORUM YAZINSuudi Veliaht Prens Selman'ın sitesi hacklendi haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM