GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Sözcü'ye FETÖ operasyonu... Sahibi ve 3 çalışanı için gözaltı kararı...

Sözcü'ye FETÖ operasyonu... Sahibi ve 3 çalışanı için gözaltı kararı...

Sözcü'ye FETÖ operasyonu... Sahibi ve 3 çalışanı için gözaltı kararı...

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldı...

  Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2017 18:05 Güncelleme: 21 Mayıs 2017 18:23
- - -

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında 'FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldı.

KİMLER HAKKINDA GÖZALTI KARARI VAR?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

HANGİ SUÇLAMALAR YAPILDI?

Savcılığın 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', 'cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak' suçları kapsamında verdiği talimat üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin adreslerinde gözaltı işlemi gerçekleştirdi.

BURAK AKBAY YURTDIŞINDA

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Burak Akbay'ın yurtdışında bulunduğu öğrenildi.

Yapılan kontrollerde Burak Akbay'ın bir süre önce Fransa'ya gittiği belirlendi. Akbay'ın villasında sadece bazı görevlilerin bulunduğu kaydedildi.

ERDOĞAN'IN MARMARİS'E OLDUĞU FOTOĞRAF

Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü Gazetesi internet sitesinden deşifre edilmesinin de bulunduğu öğrenildi. Bilindiği gibi Erdoğan'ın adresinin deşifre edilmesinden birkaç saat sonra 15 Temmuz kanlı kalkışması başlatılmış ve darbeci askerler Marmaris'teki Grand Yazıcı isimli oteli basmıştı. Baskından 15 dakika önce Erdoğan ailesi ile oteli terk etmiş fakat iki koruması darbecilerce katledilmişti.

YORUM YAZINSözcü'ye FETÖ operasyonu... Sahibi ve 3 çalışanı için gözaltı kararı... haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Pess19 Mayıs 2017 14:39

    Ay çok komik! Bu ne yahu? Gazeteler siyasi liderleri 24 saat takip eder. Burdan bir suç çikarilacaksa CB hakkinda haber yapilmayacak filan denilsin olsun bitsin. Memleket ne hale geldi. Aksiran hapse tikiliyor.. Pes dogrusu!

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0