POLEMİK
ANASAYFA/POLEMİK/Rüzgar Çetin neden tahliye edildi sosyal medya karıştı

Rüzgar Çetin neden tahliye edildi sosyal medya karıştı

Rüzgar Çetin neden tahliye edildi sosyal medya karıştı

İSTANBUL Beşiktaş'ta kaza sonucu bir polisi şehit eden Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin tahliye edildi. Sosyal medyada tahliyeye ilişkin sert tepkiler yer aldı.

  Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2016 09:00 Güncelleme: 05 Ekim 2016 09:00
- - -

İSTANBUL Beşiktaş'ta geçtiğimiz Ocak ayında bir polis memurunun şehit olduğu bir polisin de yaralandığı kazada yargılanan Rüzgar Çetin'in tahliyesine karar verildi.

Mahkeme 6 yıl 3 ay hapis cezası verdiği Rüzgar Çetin'in tutuklu kaldığı süre, aldığı ceza miktarı ve mağdurların şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle ve cezaevinde bulunduğu 8 aylık süreyi gözönünde bulundurarak oy çokluğu ile tahliyesine karar verildi.

ŞEHİT POLİSİN EŞİ DURUŞMAYA GELMEDİ

Savcı, yaptığı kazada polisi şehit eden Rüzgar Çetin'in 'bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapsini istedi. Mütaalasını isteyen savcı Rüzgar Çetin'in tutukluluk halinin ise devamını istedi. Mahkeme heyeti cezaevindeki tutukluluk süresini gözönünde bulundurarak tahliye dedi.

Celse arası şikayetinden vazgeçen şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz ile kardeşleri Mehmet Akif ve Zafer Mustafa Alagöz de duruşmaya gelmedi.

SOSYAL MEDYADA "RÜZGAR ÇETİN" OLAY OLDU!

Rüzgar Çetin'in tahliye kararı sosyal medyada da Türkiye ve dünya gündemine oturdu. Karara sosyal medyadan da birçok kullanıcı tepki gösterdi. İşte o tepkilerin bazıları: