GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/'Ortadoğu'daki savaşın kamera arkası'nın anlattı

'Ortadoğu'daki savaşın kamera arkası'nın anlattı

'Ortadoğu'daki savaşın kamera arkası'nın anlattı

Uzun yıllar savaş muhabirliği yapan gazeteci Mehmet Akif Ersoy, "Ortadoğu'daki Savaşın Kamera Arkası" başlıklı konferansta deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

  Eklenme Tarihi: 05 Mart 2015 16:23 Güncelleme: 05 Mart 2015 16:23
- - -
Uzun yıllar savaş muhabirliği yapan gazeteci Mehmet Akif Ersoy, "Ortadoğu'daki Savaşın Kamera Arkası" başlıklı konferansta deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Üsküdar Üniversitesi, alanında uzman isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor. Üsküdar Üniversitesi Genç Yaklaşımcılar ve Analitik Düşünme Kulübü'nün düzenlediği "Ortadoğu'daki Savaşın Kamera Arkası" başlıklı konferans, Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

ORTADOĞU'YU YILLARDIR BAŞKALARINDAN DİNLEDİK

Konferansa konuşmacı olarak uzun yıllar Ortadoğu coğrafyasında gazetecilik yapan, birçok habere imza atan, görüntüler çeken şimdi de TRT'de çalışan Mehmet Akif Ersoy katıldı. Medya algısı üzerinde duran Ersoy, bölgedeki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

DenemeOrtadoğu'yu bugüne kadar hep başkalarından dinleyip öğrendiğimizi belirten Ersoy, Ortadoğu'yu artık kendi gözümüzden görebilme imkânı elde ettiğimizi söyledi.

SAVAŞA KAHVE MOLASI

Yaşadıklarından ilginç anektodlar da aktaran Ersoy, Libya'da savaşın sıcaktan dolayı hep öğleden sonra başladığını, Bosna'da ise savaşa 5 kahvesi için tarafların kahve arası verdiklerini anlattı.

Filistin, Mısır, Libya'da edindiği deneyimlerini öğrencilere aktaran Ersoy, Türkiye olarak yıllardır Ortadoğu'yu başkalarından dinleyip öğrendiğimizi dile getirdi. Bugün Ortadoğu'yu ülke olarak kendi gözlerimizle görme, yakından analiz etme imkânına kavuştuğumuzu vurgulayan Ersoy, televizyonda seyredilen, gazetede okunan birçok şeyin illüzyondan ibaret olduğunun da altını çizdi.

İlginin yoğun olduğu konferansta gazeteci Ersoy, öğrencilerin o coğrafyaya ilişkin merak ettiği soruları da cevapladı.

Konferansın sonunda konuşmacı olan Mehmet Akif Ersoy'a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy Hisseden Adam Heykeli'ni takdim etti.