GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Ünlü yönetmeni polis mi öldürdü?

Ünlü yönetmeni polis mi öldürdü?

Ünlü yönetmeni  polis mi öldürdü?

Geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ünlü Yunan yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı Theodoros Angelopoulos, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2012 09:09 Güncelleme: 25 Ocak 2012 09:09
- - -
GAZETECİLER.COM (ÖZEL) Dünyaca ünlü ünlü Yunan yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı Theodoros Angelopoulos dün akşam saatlerinde Pire Drapetsona otoyolunda, ''Öteki Deniz-The Other Sea'' adlı yeni filminin çekimi sırasında çarpan bir motosiklet yüzünden yaşama veda etti.

Olay yerinden ambulansla Faliro'daki bir hastaneye götürülen ünlü yönetmen, yoğun bakıma alındı ancak hastanede yaşamını yitirdi.

Yunanistan'in önemli gazetelerinden Kathimerini, Theo Angelopoulos'un ölüm haberini, ölümünün şüpheli olabilecegi imasi ile, mansetten verdi. Gazete henüz teyid edilemekle birlikte Angelopoulos'a çarpan aracın polise ait olduğu iddiasını dile getirdi.

Filmleri ile çoğu Avrupa festivallerinde sayısız ödül kazanmış olan 77 yaşındaki yönetmen Angelopoulos, 40 yıllık bir sinema kariyerine sahip.

''36 Günleri'', ''Avcılar'', ''Kumpanya'', ''Kitera'ya Yolculuk'', ''Arıcı'', ''Puslu Manzaralar'', ''Leyleğin Geciken Adımı'', ''Ulis'in Bakışı'', ''Sonsuzluk ve Bir Gün'', ''Ağlayan Çayır'' ve ''Zamanın Tozu'' gibi filmlerin sahibi olan yönetmen Angelopoulos, birçok film festivalinde onur konuğu olarak veya jüri üyeliği yapmak üzere Türkiye'ye de gelmişti.