GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Ünlü mankene lezbiyen ilişki önermiş

Ünlü mankene lezbiyen ilişki önermiş

Ünlü mankene lezbiyen ilişki önermiş

Ünlü mankene lezbiyen ilişki teklif etmiş, kabul görmeyince onu zengin erkeklerle tanıştırmayı önermiş. İşte akıllara zarar iddialar.

  Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2011 07:43 Güncelleme: 07 Temmuz 2011 07:43
- - -
GAZETECİLER.COM (ÖZEL)- Fatih Altaylı'yı tehdit eden gazeteci Serap Başak Çil'in dolandırıcılık marifetlerini okuduğunuzda ağzınız açık kalacak.

Gazeteciler.com Serap Başak Çil'in şeytanın aklına gelmeyecek yollarla imza attığı dolandırıcılık olayının mahkeme kayıtlarına ulaştı. İşte Çil'in suçunu itiraf edip, 1 yıl 6 ay hapis cezası aldığı o dolandırıcılık olayının ayrıntıları:

24 yaşındaki Sivas doğumlu Serap Başak Çil, Cumhuriyet'te stajer olarak çalıştığı dönemde mahkeme kayıtlarına geçen ilk icraatına imza atıyor.

KENDİNİ MANKEN OLARAK TANITTI

Deneme

LEZBİYENSİN, SANA ZENGİN ERKEK BULAYIM

Serap Başak Çil hakkında 3 ayrı dava bulunuyor. Davalardan bir hapis cezası kararı ile sonuçlanırken diğer 2'si devam ediyor. Davalardan biri Senem Kuyucuoğlu'na yaptığı ahlaksız tekliflerle ilgili...

Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şikayet üzerine açılan davada Serap Başak Çil, Senem Kuyucuoğlu'nu hafif bir kadın gibi göstermekle suçlanıyor.

LEZBİYEN İLİŞKİ TEKLİFİ

Manken Senem Kuyucuoğlu, kendisinin ismi ile yapılan dolandırıcılık olayını öğrenince mail üzerinden Serap Çil ile görüşmeye başlıyor. Bu
görüşmeleri sırasında Serap Çil, ünlü mankene lezbiyen olduğuna dair
hakaretler ediyor.

Mahkeme tutanaklarına yansıyan şikayetler arasında ünlü mankene LEZBİYEN İLİŞKİ teklifinde bulunduğu da yer alıyor. Senem Kuyucuoğlu'na "seni zengin erkeklerle görüştüreyim" şeklinde ahlaksız önerilerde bulunan Serap Çil,
aldığı yanıtlar üzerine hakaret içeren mesajlar atıyor.

Bu mesajlar ve tehdit telefonları tespit edilerek mankenin avukatları tarafından mahkemeye delil olarak sunulmuş. Bu dava halen devam ediyor.

Manken Senem Kuyucuoğlu'nun ismini ve fotoğraflarını kullanarak kendisine Facebook'ta sahte bir hesap yaratıyor. Bu üzerinden Ö.R. isimli bir erkekle irtibat kuruyor. Daha sonra bu kişiyle Senem Kuyucuoğlu olduğunu söyleyerek telefonla görüşüyor ve mailleşiyor. Ö.R. hiçbir şeyden şüphelenmiyor ve karşısındakini gerçekten manken Senem Kuyucuoğlu sanıyor.

Bir telefon görüşmesinde Ö.R.'den arkadaşı için yardım rica ediyor. Ona Serap Poyraz adında birini göndereceğini, ev kiralaması ve ev eşyası alması konusunda yardımcı olmasını istiyor.

Ö.R. GERÇEK SANIP KANIYOR

Ö.R. 'nin karşısına Senem Kuyucuoğlu'nun gönderdiğini (sahte hesaptan Senem diye kendisi konuşuyor) Serap Poyraz olarak çıkıyor. Ö.R. , Serap Başak Çil'e bir ev kiralıyor. Bu evi dayayıp döşüyor. Tüm masraflarını karşılıyor. Yetinmiyor bir de Senem Kuyucuoğlu'nun ricası sanıp onu bir arkadaşı ile (ona annesi ile tatile gittiğini söylüyor) Bodrum'a tatile gönderiyor.

1000 TL nakit para ve evin depozit parası diyerek bir miktar daha para sızdıran Serap Başak Çil, bütün ihtiyaçlarını temin ettikten sonra facebooktaki sahte hesabı kapatıyor.

15 BİN LİRA ÇARPMIŞ

Ö.R. , Senem Kuyucuoğlu'nun isteği sanıp toplam 15 bin lira parayı Serap Başak Çil'e kaptırıyor. Dolandırıldığını ancak bir defilede Senem Kuyucuoğlu ile karşılaşınca öğreniyor. Senem Kuyucuoğlu ise duydukları karşısında şoke oluyor.

MAHKEMEDE SUÇUNU ŞÖYLE İTİRAF ETMİŞ:

Senem Kuyucuoğlu ismi kullanılarak yapılan bu sahtekarlığı öğrenince hemen mahkemeye başvuruyor ve 26.01.2010 tarihinde sahtecilik ve dolandırıcılıktan dava açıyor.

Ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada Serap Başak Çil, dolandırıcılık yaptığını itiraf ediyor ve karar tutanağına savunması şu şekilde aktarılıyor:

"Sanık savunmasında, üniversite öğrencisi olduğunu , paraya ihtiyacı olduğunu facebook tabir edilen internet sitesinde manken Senem Kuyucuoğlu ismi ile bir kullanıcı profili oluşturduğunu, müşteki (Ö.R.) ile bu profilden konuştuğunu, defalarca mesajlaştığını, sanığın kendisine ev aramada yardımcı olduğunu, fakat evi kendisinin tuttuğunu, müştekiden bir arkadaşına vermek üzere para istediğini, onun 2.000 TL para verdiğini, müştekinin kendisine ev eşyaları aldığını, ayrıca Bodrum'da yanındaki bir kişi ile birlikte yaptığı tatilin masraflarını karşıladığını, müştekinin vermiş olduğu paraları duruşma gününden önce ödediğini söylemiştir."

1 YIL 6 AY HAPİS CEZASI ALDI

Serap Başak Çil, Ö.R.'in verdiği ifadeler ve kendi itirafları ile ağır ceza mahkemesinde suçlu bulunuyor. Mahkeme 3 yıl 9 ay hapis ve 37 bin 500 TL para cezasına hükmediyor. Ceza indirimlerle 1 yıl 6 ay 22 gün hapis ve 15 bin 625 TL para cezası olarak kesinleşiyor. Sanığın cezası erteleniyor.

Serap Başak Çil hakkında bu olaydan dolayı açılan 2 ayrı ceza davası ise halen devam ediyor.