MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Nagehan Alçı'nın patates soğan isyanı

Nagehan Alçı'nın patates soğan isyanı

Nagehan Alçı'nın patates soğan isyanı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı tanzim satış noktaları nedeniyle büyük market zincirlerinin fiyatları aşağı çektiğini fakat düşen fiyatların izdihama neden olduğunu söyledi.

  Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2019 10:10 Güncelleme: 15 Şubat 2019 10:27
- - -

Son günlerin en çok tartışılan konularından patates soğan fiyatları... Tanzim satış noktalarının açılması ile birlikte büyük market zincirlerinin harekete geçmesi  büyük izdihama neden oldu. İki gündür markete gittiğini söyleyen Habertürk yazarı Nagehan Alçı patates soğan bulamamaktan yakındı Alçı, "İki gündür patates-soğanı ara ki bulasın! Sabah erkenden bitiyor. Dün 2 gibi Migros’a gittim yoktu, bugün 3’te BİM’deydim, “Kalmadı” dediler. Fiyat düştü belki ama bu kez de piyasada patates soğan bulunmuyor. " dedi.

Patates-soğan karaborsası

Tanzim satış noktalarında patates, soğanın fiyatı 2 lira olunca şöyle bir sorun doğdu: Migros ve BİM gibi büyük market zincirleri rekabet edebilmek için fiyat kırdılar. Dün ve bugün onlar da patates, soğanı 2 liradan verdiler.

Ama… Bu sert düşüş nedeniyle o marketlerde öyle bir izdiham oldu ki! İki gündür patates-soğanı ara ki bulasın! Sabah erkenden bitiyor. Dün 2 gibi Migros’a gittim yoktu, bugün 3’te BİM’deydim, “Kalmadı” dediler. Fiyat düştü belki ama bu kez de piyasada patates soğan bulunmuyor. 

YORUM YAZINNagehan Alçı'nın patates soğan isyanı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Ferhat15 Şubat 2019 19:31

    Turkıyede tarıh tekerur edıyor hastanede sıra yok denılıyor muayne olmaya 7-8gun sonraya verılıyor eskı tup ekmek kuyrugu yerıne patates soğan kuyrugu csayın cumhurbakanımızı yanıltıyorlar bu ulke nereye gıdıyor besledıgı adamlar bos kısıler dıyosunkı alısverıs merkezıne gıdıyormussunuz sebzenın meyvenın damarı antalyada ıspanak 10 lıra patlıcan 8 tl pekı tanzım satıs ne kadar surdurulebılır kı

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0