GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Müjdat Gezen'e aşk mektubunu kim yazdı?

Müjdat Gezen'e aşk mektubunu kim yazdı?

Müjdat Gezen'e aşk mektubunu kim yazdı?

Yazar Ayşe Kulin, 1 Ocak'ta Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan 'Bu bir aşk mektubudur' başlıklı yazısına ilişkin açıklama yaptı.

  Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2019 10:14 Güncelleme: 03 Ocak 2019 10:17
- - -

Ayşe Kulin, "Bu bir aşk mektubudur" başlıklı yazısının sosyal medyada tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi'den Müjdat Gezen'e yazılmış gibi paylaşıldığını belirtti.

Kulin, "Cumhuriyet’te yayımlanan yazı bana aittir ama bir gün önce ben o yazıyı kaleme alırken Sevgili Gülriz hayatta olaydı, yazımın altına imzalarımızı birlikte atardık, çünkü Müjdat Gezen’i yakından tanıma şansını elde etmiş olan herkes eminim benimle aynı fikirdedir" diye belirtti.

Ayşe Kulin şunları söyledi:

“Sevgili Cumhuriyet Okurları, 1 Ocak Salı günü Cumhuriyet Gazetesinin ikinci sayfasında Müjdat Gezen için yazdığım ‘Bu BİR AŞK MEKTUBUDUR’ adlı yazı, iki gündür sosyal medyada aramızdan ne yazık ki ayrılmış olan Gülriz Sururi’den Müjdat’a gönderilmiş bir mektup olarak yayımlanmaktadır.

Yanlışlığın eşlerimizin her ikisinin de adının Engin olmasından ve benim, 'Bu mektubu sana Engin’den gizli yazıyorum çünkü o beni sadece ona âşığım zannediyor' ifademden kaynaklandığını tahmin ederek, okurlarıma açıklama yapma gereğini duydum. Cumhuriyet’te yayımlanan yazı bana aittir ama bir gün önce ben o yazıyı kaleme alırken Sevgili Gülriz hayatta olaydı, yazımın altına imzalarımızı birlikte atardık, çünkü Müjdat Gezen’i yakından tanıma şansını elde etmiş olan herkes eminim benimle aynı fikirdedir."

YORUM YAZINMüjdat Gezen'e aşk mektubunu kim yazdı? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM