GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması

MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması

MHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fazıl Say konserine gitmesiyle ilgili açıklama yaptı.

  Eklenme Tarihi: 20 Ocak 2019 09:00 Güncelleme: 20 Ocak 2019 10:55
- - -

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı’nın ABD’li Senatör Lindsey Graham’la birlikte Fazıl Say’ın konserine katılmasını da değerlendirdi.

Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li Senatör Graham ile Fazıl Say konseri izlemesinden memnuniyet duydum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim." dedi. Bahçeli açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Gerçekten memnuniyet duydum. ABD’li Senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fazıl Say’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. 

Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Tuluyhan Uğurlu’yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edip Türk senfonisini, bir diğer adıyla büyük Türkiye Senfonisini dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım."

YORUM YAZINMHP lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM