MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Mevlüt Tezel: Doğan Grubu’nun satıldığından haberi yok!

Mevlüt Tezel: Doğan Grubu’nun satıldığından haberi yok!

Mevlüt Tezel: Doğan Grubu’nun satıldığından haberi yok!

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, Ercan Saatçi'nin muhabirlere tehdit ve hakarette bulunmaması gerektiğini bilecek kadar medyada çalıştığını söyledi.

  Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2018 11:55 Güncelleme: 15 Mayıs 2018 12:24
- - -

İki kadınla görüntülenen Ercan Saatçi'nin büyük rezalete imza attığını söyleyen Mevlüt Tezel, "Böyle olaylara çok alıştık; gazetecilere kızan, tipik şımarık ünlü hezeyanları bunlar. Saatçi, kamuya açık alanda görüntülenmesinin nesine itiraz ediyor acaba? Yaptığı suç aslında." ifadelerini kullandı.

Saatçi'nin yanındakilere "Bu çocuk nerede çalışıyor? Hemen işine son verdirelim" dediğini söyleyen Tezel, "Saatçi'nin kafası güzeldi galiba. Güzel olabilir ama bu, gazetecileri tehdit etmeye gerekçe olamaz.Ortada acıklı bir tablo var aslında. Saatçi bir dönem Ertuğrul Özkök'ün damadı kontenjanından Doğan Müzik ve Hürriyet Spor'un başına getirilmişti. Muhabirlere tehdit ve hakarette bulunmaması gerektiğini bilecek kadar medyada çalıştı!  En çok Saatçi'nin gazetecileri işten çıkartmakla tehdit etmesine güldüm. Biri, başta Hürriyet ve Kanal D olmak üzere bütün Doğan Grubu'nun satıldığını Saatçi'ye hatırlatsa iyi olur!" dedi.

MEVLÜT TEZEL'İN YAZISI

Ercan Saatçi, önceki akşam Nişantaşı'nda, Esra Erol'un doğum günü partisinden iki kadınla çıkarken görüntülenince büyük bir rezalete imza attı. Önce kendisini görüntüleyen kameraya "Yaşa Fenerbahçe sen çok yaşa" diye bağırdı. Sonra da kendisini görüntüleyen kameraman ve muhabir Barış Ağıl'ı yanına çağırdı. Muhabir ve kameramana küfür ederken, cebinden telefonunu çıkardı. Kendisine karşılık vermeyen Ağıl'ın peşinden giderek hakaretler savuran ve bütün bu ayıbını video kaydına alan Saatçi, yanındakilere "Bu çocuk nerede çalışıyor? Hemen işine son verdirelim" dedi. Olayın nedenini ve amacını anlayamayan diğer muhabirler ise Saatçi'yi sakinleştirmeye çalıştı.

Böyle olaylara çok alıştık; gazetecilere kızan, tipik şımarık ünlü hezeyanları bunlar. Saatçi, kamuya açık alanda görüntülenmesinin nesine itiraz ediyor acaba? Yaptığı suç aslında. Muhabir arkadaşlar kamuya açık alanda görev yapmalarını engellediği, tehdit ve hakaretlerde bulunduğu için Saatçi'ye dava açsalar kazanırlar.

Peki, Saatçi yaptığı terbiyesizliği neden kameraya çekti? Kameramana önce "Yaşa Fenerbahçe sen çok yaşa" diye bağırıyor. Ne alaka? Saatçi'nin kafası güzeldi galiba. Güzel olabilir ama bu, gazetecileri tehdit etmeye gerekçe olamaz.
Ortada acıklı bir tablo var aslında. Saatçi bir dönem Ertuğrul Özkök'ün damadı kontenjanından Doğan Müzik ve Hürriyet Spor'un başına getirilmişti. Muhabirlere tehdit ve hakarette bulunmaması gerektiğini bilecek kadar medyada çalıştı!
En çok Saatçi'nin gazetecileri işten çıkartmakla tehdit etmesine güldüm. Biri, başta Hürriyet ve Kanal D olmak üzere bütün Doğan Grubu'nun satıldığını Saatçi'ye hatırlatsa iyi olur!

YORUM YAZINMevlüt Tezel: Doğan Grubu’nun satıldığından haberi yok! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM