MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Mehmet Acet'ten çarpıcı 23 Haziran yazısı! Sonucu kim belirleyecek?

Mehmet Acet'ten çarpıcı 23 Haziran yazısı! Sonucu kim belirleyecek?

Mehmet Acet'ten çarpıcı 23 Haziran yazısı! Sonucu kim belirleyecek?

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, "Ak Parti adayına oy vermediğine pişman olanlarla, seçimlerin yenilenmesi kararı nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edildiğine inananlar arasında geçecek" dedi.

  Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2019 09:40 Güncelleme: 09 Mayıs 2019 11:08
- - -

YSK İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar vermesinden sonra gözler 23 Haziran'a çevrildi. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında geçecek yarışta, DSP ve Saadet'in alacağı kararların belirleyici olabilir mi? Bu iki parti adayı 31 Mart seçimlerinde toplam 134 bin oy aldı.

Ancak başka faktörlere de dikkat çekenler var. Merak edilen konuya dair ince hesapların yapıldığı seçime dair bir yazı da, Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet'ten geldi.

Sonucu pişman olanlar belirleyecek

"İstanbul için büyük kapışma" başlıklı köşesinde AK Parti'ye kimi nedenlerle kızıp sandığa gitmeyen seçmenlere dikkat çeken yazar, yazısına şöyle devam etti:

-Ak Parti’ye kızgın/küskün olduğu için 31 Mart’ta sandık başına gitmeyen ya da tercihini başka partiden yana kullananlar arasında sonucu gördükten sonra pişman olanların oranı acaba ne kadar?

-2015’te 5 ay arayla yapılan Haziran/Kasım seçimleri arasında pişmanlık duyup da oy tercihlerini güçlü bir şekilde değiştiren faktörler, 23 Haziran için de geçerli olacak mı?

-Yoksa rüzgâr bu defa tersten mi esecek?

23 Haziran’ın galibinin kim olacağı sorusunun bugünden bir cevabı yok elbette. İlerleyen günler, haftalar içerisinde yapılacak kamuoyu yoklamaları, anketler belki önceden bir fikir verecektir.

Ama şimdiden şu kadarını söyleyebiliriz:
23 Haziran; 31 Mart seçim sonuçlarını ve 36 gün boyunca neler olup bittiğini gördükten sonra Ak Parti adayına oy vermediğine pişman olanlarla, seçimlerin yenilenmesi kararı nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edildiğine inananlar arasında geçecek bir karşılaşma olacak gibi görünüyor.

Mehmet Acet'in yazısının tamamı

YORUM YAZINMehmet Acet'ten çarpıcı 23 Haziran yazısı! Sonucu kim belirleyecek? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM