GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Mahsun'un filmi aleyhine kampanya başlatıldı...

Mahsun'un filmi aleyhine kampanya başlatıldı...

Mahsun'un filmi aleyhine kampanya başlatıldı...

Mahsun Kırmızıgül'ün son filmi Vezir Parmağı aleyhine "vizyona sokulmasın" kampanyası başlatıldı... Gerekçe ise çok ilginç...

  Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2017 13:01 Güncelleme: 10 Ocak 2017 13:16
- - -

Vizyon için gün sayan Mahsun Kırmızıgül'e kampanya şoku...

Mahsun Kırmızıgül'ün 25 Ocak'ta vizyona girecek olan Vezir Parmağı filmi aleyhine, "İslam’la bağdaşmadığı" iddiasıyla kampanya başlatıldı.

Vezir Parmağı filminin 25 Ocak’ta yayına girmemesi ve kaldırılması için Change.org sitesinde açılan kampanyaya, 43 bin kişinin imza atıldı. 

NEDEN KARŞI ÇIKIYORLAR?

Change.org sitesinde düzenlenen kampanya için “İçeriğinde şalvarlı, cübbelileri, çarşaflı hanımları iğrenç gösteriyorlar. İnsanlara kötü tanıtıyorlar. Dine saldırıdır. Mahsun Kırmızıgül’ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum” ifadelerine yer verildi.

Kampanyanın muhatapları ise RTÜK ve BİMER olarak belirlendi.

"MUTA NİKAHINI NORMALLEŞTİRECEK!"

Mahsun Kırmızıgül'ün filmine yönelik eleştirilere bugün birinci sayfadan yer veren Türkiye gazetesi, sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor. Lütfen bu filme dur diyelim. Bu film İslam’a saldırıdır. Neslimizin bozulmasına ilk adım merdivenidir. Bu soğuk savaşla 1 saatlik nikâh muta nikâhını normalleştirecekler, gençleri ve ailelerimizi perişan edecekler. Cumhurbaşkanlığı, RTÜK, BİMER’e hemen şikâyet edelim. Bu rezil filmi istemiyoruz” denilerek imza kampanyasına çağrı yapıldığını yazdı.

VEZİR PARMAĞINDA KİMLER OYNUYOR?

Vezir Parmağı filmininde başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talât Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul Fatoş Seymen, Suna Selen ve Defne Yalnız’dan oluşan oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. 

YORUM YAZINMahsun'un filmi aleyhine kampanya başlatıldı... haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM