GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/'Korkuyorum' diyen Fatih Portakal'a bir kötü haber daha!

'Korkuyorum' diyen Fatih Portakal'a bir kötü haber daha!

'Korkuyorum' diyen Fatih Portakal'a bir kötü haber daha!

FOX Anahaber spikeri Fatih Portakal'a peş peşe kötü haberler geliyor. Sakarya, Sivas ve son olarak Şanlıurfa'da bir avukat Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2018 13:25 Güncelleme: 15 Aralık 2018 11:04
- - -

Şanlıurfa'da, bir avukat haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.Şanlıurfa Adliyesine gelen avukat İbrahim Uğur Akdoğan, cumhuriyet savcılığına Fatih Portakal hakkında hazırladığı suç duyurusu dilekçesini verdi.

FATİH PORTAKAL NE DEMİŞTİ? Fatih Portakal, Paris'teki eylemler sonrası sarf ettiği "Hadi bakalım doğalgaz zamlarını diğer zamları protesto edin, kaç kişi sokağa çıkabilecek” sözleri ile gündem olmuştu.

 


'HUKUKA AYKIRI'

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Akdoğan, sunucu Portakal'ın 10 Aralık'ta sunduğu ana haber bülteninde, "Türkiye'de barışçıl protestolar olamaz. Hadi bakalım barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğal gaz zamlarını, hadi bakalım, yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa, korkudan, endişeden dayak yerim, vesaire. Hakkımı arayacağım ama ne yaparım başım belaya girer mi? Kaç kişi çıkar Allah aşkına?" dediğini hatırlattı.

Akdoğan, Fransa'da olduğu gibi insanları ayaklanmaya davet ettiğini öne sürdüğü Portakal hakkında dava açılmasını istedi.

Fatih Portakal'ın halkı kin ve galeyana getirmek için çaba gösterdiğini savunan Akdoğan, şunları kaydetti:

"Oyunu bozmanın ilk adımı oyunu görmektir. Biz ülke olarak bu oyunlara Fransız değiliz. Bizim daha güçlü ve birlikte olmamız lazım. Yapılan bu sokağa çağırma sözleri hukuka aykırıdır, suç duyurusunda bulunduk. Kendisi dün de aynı ekranda hiç pişman olmadığını ve hedef olduğunu öne sürdü. Yargı önünde hesap verecektir, devletimize güveniyoruz, hukuksal anlamda sürecin takipçisi olacağız."

'KORKUYORUM'

Portakal, "Bu kadar mı endişe veriyorum size. Canıma zarar geleceğinden korkuyorum. Kendim için önemli değil. Ailem var, sevdiklerim var" diyen Portakal, "Doğrular üzerine haber yapın. Eleştirin ama hedef göstermeyin. Bir gün başıma bir şey gelirse, sebebi sizsiniz. Yandaş medyanın internet siteleri, televizyonları" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN'Korkuyorum' diyen Fatih Portakal'a bir kötü haber daha! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM