TV HABER
ANASAYFA/TV HABER/Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran temizlik görevlisi! Bakın ne kadar kazandı

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran temizlik görevlisi! Bakın ne kadar kazandı

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran temizlik görevlisi! Bakın ne kadar kazandı

ATV'de Murat Yıldırım'ın sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde yarışan temizlik görevlisi Cuma Kervankıran, hem performansı hem de söylemleriyle seyirciden tam not aldı.

  Eklenme Tarihi: 06 Şubat 2019 12:05 Güncelleme: 06 Şubat 2019 12:08
- - -

ATV ekranlarının fenomen bilgi yarışması 'Kim milyoner Olmak İster', 4 Şubat Pazartesi günü 801. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Birbirinden renkli anların yaşandığı yeni bölümde en dikkat çeken yarışması ise Topkapı Sarayı'nda temizlik görevlisi olarak çalışan, 45 yaşındaki Cuma Kervankıran oldu.

Yarışmaya eşi ve çocuklarının ısrarı ile katıldığını belirten Cuma Beyin heyecandan eli yüzü ter içinde kaldı. Öte yandan Cuma Bey, işini ne kadar çok sevdiğini anlatırken sarf ettiği şu cümlelerle ekran başındaki herkesin gönlünü fethetmeyi başardı;

"Popüler olan bir yerde çalışıyorum, dünyanın gözbebeği, herkes bizim işimize gıpta ile bakıyor. Biz işimizi seviyoruz, en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ziyaretçilerin giremediği yerlere bile giriyoruz. Binlerce eseri görüyoruz." Cuma Bey'in karşısına çıkan sorular ve kazandığı ödül ise şu şekilde;

500 TL değerindeki ilk soru; "'Ne haberler var, işer nasıl?' anlamındaki soru hangisidir?" şeklindeydi. Cuma Kervankıran bu soruya A şıkkı olan 'Ne var ne yok?' yanıtını verdi ve doğru yanıtı bulmayı başardı.

İkinci soru ise; "Aranılan şeyi kolayca bulmayı anlatan ifade hangidir?" oldu. Cuma Bey C şıkkı 'Eliyle koymuş gibi' yanıtını vererek bu soruda da doğru cevabı bulmayı başardı.

Cuma Bey ardından "Spor karşılaşmalarında çok puan toplayarak veya kurada kazanarak bir sonraki tura katılma hakkını kazanmayı belirten deyim hangisidir?" sorusuyla karşılaştı. Bu soruya da doğru cevap olan 'Tur atlamak' yanıtını vererek 4. soruya geçmeye hak kazandı.

Yarışmacı "Bir haber bülteni yayını sırasında ekranda Kremlin Sarayı varsa haberde bahsedilen ülke muhtemelen hangisidir?" sorusunu da tereddütsüz bilerek 5 Bin liralık soruya geçti.

Cuma Bey, 5 bin liralık sesli soruyu ise bilmekte zorlanınca seyirciye sorma hakkını kullandı ve izleyicinin yardımıyla doğru yanıt olan 'B' şıkkını işaretlemeyi başardı.

Bir diğer soru da "Ayın suya yansımasıyla oluşan parıltı görünümüne ne ad verilirdi?" Yarışmacı bu soruda ise telefonla joker hakkını kullandı ve doğru yanıt olan 'Gümüşservi' yanıtını verdi.

Tüm jokerlerini kullanan Cuma Bey, 7 bin 500 TL'sini riske atmayı istemedi ve yarışmadan çekilmeye karar verdi. Eğer cevap verseydim A şıkkını seçerdim diyen Cuma Bey "iyi ki yarışmadan çekildi!" dedirtti.

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran temizlik görevlisi! Bakın ne kadar kazandı

YORUM YAZINKim Milyoner Olmak İster'e damga vuran temizlik görevlisi! Bakın ne kadar kazandı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM