GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Kılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a ilişkin soruşturmayla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP lideri ‘Amaçları ekonomik gündemi saklamak’ değerlendirmesinde bulundu.

  Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2018 09:47 Güncelleme: 25 Aralık 2018 09:48
- - -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesiyle Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkındaki soruşturmayı “büyük bir korkutma ve sindirme çabasının ürünü” olarak nitelendirerek, “Asıl amaçları Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik gündemi saklamak” dedi.

CHP’nin dünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında sanatçılar Akpınar ile Gezen’in gözaltına alınması ele alındı.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, MYK üyeleri tek tek söz alarak bu konuda görüşlerini bildirirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da bu konuda bir değerlendirme yaptığı öğrenildi.

DAYANIŞACAĞIZ

 Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Akpınar ve Gezen’in gözaltına alınmasını, “Büyük bir korkutma ve sindirme çabasının bir ürünüdür” diye değerlendirdi. Akpınar ve Gezen hakkında soruşturma açılması ve iki ismin polis eşliğinde adliyeye götürülmesiyle Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik gündemin saklanmak istendiğini kaydeden Kılıçdaroğlu’nun, “Bu gündem üzerinden tartışmaların önünü kesmek istiyorlar. Sonuna kadar bu arkadaşlarımızla birlikte olacağız ve dayanışacağız” dediği belirtildi.

YORUM YAZINKılıçdaroğlu'ndan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen açıklaması haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM