GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/İki yıl önce biten dizi, festivalde ödül aldı!

İki yıl önce biten dizi, festivalde ödül aldı!

İki yıl önce biten dizi, festivalde ödül aldı!

Türkiye’de iki yıl önce final yapan hangi dizi, dünya çapında en yüksek reytingi alan televizyon programlarının ödüllendirildiği 51. Monte Carlo Televizyon Festivali’nde ilk üçe girdi?

  Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2011 16:43 Güncelleme: 07 Haziran 2011 16:43
- - -
Kanal D’de yayınlandığı dönemde izleyiciden büyük ilgi gören “Asi”, dünya çapında en yüksek reytingi alan televizyon programlarının ödüllendirildiği 51. Monte Carlo Televizyon Festivali’nde “Pembe Dizi” kategorisinde ilk üç arasına girmeyi başardı.
 
Eurodata’nın 2010 yılı izleyici ölçümlerinde, 3 milyar potansiyel izleyici pazarına sahip toplam 67 ülkede, en iyi performans gösteren on beş program arasından sıyrılmayı başaran dizi şimdi aynı dalda Amerikan dizisi “The Bold and the Beautiful” ve Brezilya yapımı “El Clon”la beraber finalde yarışıyor.
 
DİZİ FANLARI TELEFON YAĞMURUNA TUTTU
Diziyi unutamayan fanları nisan sonunda açıklanan bu sonuç üzerine çok heyecanlandı. Ancak dizinin yapım şirketi Asis Yapım, bu başarıya duyarsız kalınca “Asi” fanları, e-posta ve telefon yağmuruna başladı.
 
Sonunda dizinin yapımcısı Ilgaz Giritlioğlu, dizinin başrol oyuncuları Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, yönetmeni Cevdet Mercan ve senaristi Nilgün Öneş’le festivalin VIP konuğu olarak Monaco’ya gitmeye karar verdi. Festivalin, kategori birincileri 10 Haziran’daki törende açıklanacak.