TV HABER
ANASAYFA/TV HABER/Kenan Işık soruya böyle isyan etti

Kenan Işık soruya böyle isyan etti

Kenan Işık soruya böyle isyan etti

Kenan Işık soruyu sordu ve ekledi: "Ne günlerden geçmişiz Ya Rabbim"

  Eklenme Tarihi: 19 Mart 2013 09:47 Güncelleme: 19 Mart 2013 09:47
- - -
GAZETECİLER.COM - ATV ekranlarında Kim Milyoner Olmak İster'i sunan Kenan Işık, yarışmacıya yönelttiği 27 Mayıs sorusuyla ilgili "Böyle garip şeyler de var Türkiye Cumhuriyeti tarihinde" yorumunda bulundu.

BAYAR'A HEDİYE EDİLEN KÖPEK VE YARGILAMA

Bilindiği üzere Afganistan Kralı, dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar'a Afgan Tazısı" cinsi bir köpek hediye etmişti. Bir süre devlet çiftliğinde bakılan köpek, Atatürk Orman Çiftliği hayvanat bahçesine satılmış ve parasıyla da bir köye çeşme yaptırılmıştı. Celal Bayar işte bu köpek yüzünden "nüfuz ve makamını suistimal ederek kendi çıkarlarına uygun satış yapma" gibi hayli tuhaf bir gerekçeyle mahkum edilmişti.

O HAYVAN SORULDU

Kim Milyoner Olmak İster'deki yarışmacıya sorulan soru da "Bir cumhurbaşkanının ilk kez yargılandığı Yassıada'da Celal Bayar, Afganistan Kralı'nın hediye ettiği hangi hayvanı satmaktan mahkum edilmiştir?" şeklindeydi. Cevap ise köpek olacaktı.

KENAN IŞIK'TAN YARGILAMAYA TEPKİ

Sorduğu sorulara ilişkin yorumlarıyla bilinen Kenan Işık, bu soru için de "saçmalık, gariplik, ne günlerden geçmişiz" gibi tepkiler verdi. 27 Mayıs darbesi sonrası Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın yargılandığı Yassıada duruşmalarını eleştiren Işık, "Ne saçma değil mi, bir cumhurbaşkanı hediye edilen bir köpek yüzünden ne diye mahkum edilir ki" diye tepki gösterdi.

İşte Kenan Işık'ın ekrandaki o tepkisi;

"Acaba şunu mu anladım, papağan olsa, devlet sırlarını açığa mı çıkarmış olacak. Zaten abes olan bu. Bir cumhurbaşkanı, başka bir cumhurbaşkanının hediye ettiği bir hayvan yüzünden niye mahkum edilir? İnsanı (papağan örneğini kastederek) böyle saçma bir düşünceye bile sevk edebiliyor. Bir mantık arıyoruz yani, niye yargılansın. Ne günlerden geçmişiz Ya Rabbim"