POLEMİK
ANASAYFA/POLEMİK/Kazım Güleç'ten Ahmet Kekeç'e ağır cevap...

Kazım Güleç'ten Ahmet Kekeç'e ağır cevap...

Kazım Güleç'ten Ahmet Kekeç'e ağır cevap...

Ahmet Kekeç'in "Bu Kazım'a ne içiriyorlar" diye sorduğu Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz'den isim vermeden çok ağır bir cevap geldi.

  Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2016 07:19 Güncelleme: 24 Aralık 2016 15:08
- - -

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, Yeni Asya gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz'ün, Rus Büyükelçi suikastinin ardından "kim yapmış" sorusuna cevap ararken birkaç neden sayıp ardından da "OHAL'i uzatmak için bahane arayanlar da olabilir" şeklindeki tespitlerini ağır biçimde eleştirmiş ve "Bu Kazım'a ne içiriyorlar" diye sordu.

DİPNOT İLE İSİM VERMEDEN AĞIR CEVAP

Ahmet Kekeç'in bu yazısına Kazım Güleçyüz'den bugün isim vermeden "dipnot" şeklinde ağır bir cevap geldi.

Yazısının sonuna iki dipnot düşen Kazım Güleçyüz, önce "üstad" dediği Bediüzzaman Said Nursi'nin bir sözünü alıntıladı ve Kekeç'e "kelp" yani "köpek" imasında bulundu...

BEDİÜZZAMAN VE MEVLANA'DAN İKİ SÖZ KOYDU

İşte Kazım Güleçyüz'ün o dipnotu:

"Üstad: Her bir sersemin safsatasına, her divanenin hezeyanına kulak verilmez. Her üren kelbin ağzına taş atacak olsan dünyada taş kalmaz."

Bununla da kalmayan Kazım Gülezyüz, Mevlana'nın o çok bilinen sözünü de ikinci dipnot yaptı...

İşte o dipnot:

"Her lafa cevabımız var. Lakin bir lafa bakarız laf mı diye. Bir de söyleyene bakarız adam mı diye. Ahmağa verilecek en iyi cevapsa sükûttur..."

YORUM YAZINKazım Güleç'ten Ahmet Kekeç'e ağır cevap... haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 2 YORUM
  • Mustafa24 Aralık 2016 02:11

    Her haltınıza Bediüzzamandan alıntı yapıp cevap yetiştirmeye çalışmayın.Bediüzzaman sizden yüz çevirmiştir.Ve o sizden çok bizimdir.temellük edemezsiniz.Haa kitaplarını basıp parasını temellük etmek hariç sizi gidi mehdi Demirelin şakirtleri....

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0
  • Ali KARAGÖZ23 Aralık 2016 17:51

    Ahmet KEKEÇ efendice sorularını soruyor ve hakaret etmeden cevap vermesini istiyor, Kazım GÜLEÇYÜZ ne yapıyor verebileceği cevabı olmadığından yine her zamanki gibi hakaret ediyor. Ne diyelim kötü söz sahibine aittir, nede olsa hocaefendisinin kazım'ı kendisine yakışanı yapıyor.

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0