GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Hürriyet binası işte böyle yıkılıyor!

Hürriyet binası işte böyle yıkılıyor!

Hürriyet binası işte böyle yıkılıyor!

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Musa Aykaç, Basın Ekspres Yolu'ndaki Hürriyet Medya Towers'ın yerine rezidans yapmayı planladıklarını açıkladı.

  Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2013 14:39 Güncelleme: 03 Ocak 2013 14:39
- - -
GAZETECİLER.cOM - Hürriyet Medya Towers binasına ilk kazma vuruldu.

Hürriyet Medya Towers'ı satın alan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın, dev arsada yapmayı planladığı proje belli oldu. Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, Basın Ekspres Yolu'ndaki Hürriyet Medya Towers'ın yerine rezidans yapmayı planladıklarını açıkladı.

[photos]

Musa Aykaç, Basın Ekspres Yolu'nun gözde bölgelerden olduğunu belirterek, "Hürriyet Medya Towers çok iyi bir lokasyonda bulunuyor. Bölgede çok önemli projeler yapılıyor. Biz de arsada çok iyi bir proje yapacağız" dedi.

Hürriyet binasının toplamda 59 bin metrekarelik 4 parselden oluştuğunu ifade eden Aykaç, "Prestijli hizmet alanı olarak geçen bölgede 2 emsal var. Yani her türlü proje yapabiliriz. Ama AVM ve otel yapmayı planlamıyoruz. Büyük çoğunluğu konutlardan oluşan bir proje yapacağız. Birkaç ticari alana da yer vereceğiz" dedi.

Musa Aykaç, Hürriyet'in arsasını 125.5 milyon dolara satın aldıklarını anlatarak, bunun 17.5 milyon dolarını peşin verdiklerini, kalanı da 32 ay vadeyle ödeyeceklerini açıkladı.

(Haber Hakkı)