GÜNÜN KÖŞE YAZARI
ANASAYFA/GÜNÜN KÖŞE YAZARI/Günün yazarı Oral Çalışlar

Günün yazarı Oral Çalışlar

Günün yazarı Oral Çalışlar

Oral Çalışlar'ın bu hatırlatmasını hep zihnimizde tutabilsek keşke. Kendisini günün yazarı seçerken yazısından bir bölümü de sizlerle paylaşıyoruz:

  Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2018 11:15 Güncelleme: 15 Ağustos 2018 11:08
- - -

Geçen hafta "Ekonomik kriz geliyor", "Battık, batıyoruz" söylentileri gündemdeyken bu hafta dövizdeki dalgalanmanın durulduğu, Türkiye'nin hamlelerinin daha belirginleştiği ve piyasaların sakinleştiği bir ortam gördük. 

Ülkeler arası krizlerde her zaman güçlü ama sakin durmak önemlidir. 

Bugün Oral Çalışlar yazısında bizlere Türkiye'nin zamanında Rusya, Almanya, Hollanda gibi ülkelerle yaşadığı krizleri ve sonrasını hatırlatıyor. 

Sonrasında gelinen noktada ise hep diyalogun ve ilişkilerin açıldığı bir nokta haline gelmiş. 

Oral Çalışlar'ın bu hatırlatmasını hep zihnimizde tutabilsek keşke. Kendisini günün yazarı seçerken yazısından bir bölümü de sizlerle paylaşıyoruz: 


"Kısa süre önceye kadar Rusya Türkiye ilişkileri oldukça kötü bir noktaydı. Türkiye'nin gösterdiği esnek tutum sayesinde ilişkiler yeniden canlanmaya başladı.

Benzer bir olumsuzluğu Almanya, Hollanda ile yaşadık. Şimdi o noktada da bir değişimin ilk nüveleri var. Almanya, ABD'nin uyguladığı yaptırımlara karşı Türkiye'nin yanında yer alabileceğinin sinyallerini veriyor. Merkez Bankası'nın bağımsızlığının önemine de vurgu yapıyorlar. Aşırı iyimserlik yanlış olsa da, iyi gelişmeleri de görmek ve önemsemek gerek.

Sakin olalım, zaman her şeyin ilacıdır. ABD ile de oturup konuşacağımız bir noktaya gelebileceğimizi düşünüyorum. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun gayretlerini izliyoruz. ABD içinde de aklıselimi öne çıkaran kuvvetli bir eğilimin olduğunu söyleyebiliriz."

YORUM YAZINGünün yazarı Oral Çalışlar haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM