GÜNÜN KÖŞE YAZARI
ANASAYFA/GÜNÜN KÖŞE YAZARI/Günün yazarı Nagehan Alçı

Günün yazarı Nagehan Alçı

Günün yazarı Nagehan Alçı

Nagehan Alçı'yı bugünkü yazısıyla günün köşe yazarı seçiyoruz. Ve yazısındaki özellikle medya sektörüyle ilgili olan kısmı sizlerle paylaşmak istiyoruz:

  Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2018 11:21 Güncelleme: 17 Ağustos 2018 11:50
- - -

Talat Bulut, hakkında çıkan taciz iddiaları ile ilgili takipsizlik kararının çıkmasının ardından Nagehan Alçı'dan tepki geldi. 

Nagehan Alçı, "Talat Bulut’la ilgili taciz iddiasının bulunduğu dosyanın onca şahit varken, bir kadın savcıya verilse, takipsizlik alır mıydı? " diye sordu.

Sadece bu soruyla yetinmeyen Nagehan Alçı, medya sektöründe tacize uğrayan ama susan kadınların konuşmaya başlasa bunun bir kıvılcım gibi olacağını belirtti: "Ama eğer birileri kıvılcımı çakacak olursa, Türkiye’de kadın devrimi yönünde büyük bir ateş patlamak üzere. Bunu biliyorum.  "

Nagehan Alçı'yı bugünkü yazısıyla günün köşe yazarı seçiyoruz. Ve yazısındaki özellikle medya sektörüyle ilgili olan kısmı sizlerle paylaşmak istiyoruz: 

İğneyi kendimize yani gazetecilik ve televizyonculuk ile uğraşan kadınlara da batıralım…Kaç kadın gazeteci, yaşadığı tacizi Beren Saat gibi dürüstçe anlatıyor? Gazetecilik sektöründe bölüm şefi ya da daha üst makamlardaki erkekler tarafından tacize uğrayan gazeteci kadın yok mu? Üstelik köşe yazarları bir ülkenin aydın sınıfından sayılır. Bir toplumda aydın kadınlar bile bu cesareti gösteremeyecekse kim gösterecek? 

Mesela Ayşe Özyılmazel bir yazısında, kendisine röportajları yaparken mini etek giymesini dayatan bir şefinden bahsetmişti. Kimdi o şef?  Şayet açıklamazsa da Özyılmazel’i bu konuda eleştirmem. Muhtemelen o da Beren Saat gibi düşünerek söylemiyordur. Ama eğer birileri kıvılcımı çakacak olursa, Türkiye’de kadın devrimi yönünde büyük bir ateş patlamak üzere. Bunu biliyorum.  

YORUM YAZINGünün yazarı Nagehan Alçı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM