GÜNÜN MUHABİRİ
ANASAYFA/GÜNÜN MUHABİRİ/Günün muhabiri Bülent Şanlıkan

Günün muhabiri Bülent Şanlıkan

Günün muhabiri Bülent Şanlıkan

Akşam'dan Bülent Şanlıkan'ın haberine göre biyonik kulaklıkta tedarikçi şirketler çarşı pazarda fiyatları tırmandıran fırsatçılara özenip biyonik kulağın fiyatına zam üstüne zam yaptı.

  Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2019 13:37 Güncelleme: 12 Şubat 2019 13:43
- - -

Türkiye'de yaşanan ekonomik durumu fırsatçılığa çevirenler sadece gıda sektöründekiler değil. Özellikle sağlık sektöründe yaşanan fırsatçılık vatandaşın belini büküyor.

Gündemde gıda fırsatçıları ve onlarla mücadele olsa da sağlık sektöründe yaşananlardan çarpıcı bir örneği Akşam gazetesi manşetine taşıdı. 

Akşam'dan Bülent Şanlıkan'ın haberine göre biyonik kulaklıkta tedarikçi şirketler çarşı pazarda fiyatları tırmandıran fırsatçılara özenip biyonik kulağın fiyatına zam üstüne zam yaptı.  

Biyonik kulaklık üreten firmalar, SGK’ya yaklaşık 24 bin TL’den verdikleri cihazın fiyatını önce 35 bin TL’ye çıkardı. Bir süre bu fiyattan alım yapılırken gözü dönen fırsatçılar son olarak cihazın fiyatını 10 bin dolar (yaklaşık 65 bin TL) fiyat çekti. Bir anda ücreti ikiye katlanan cihaz alımı durma noktasına geldi. 

SGK yetkilileri duruma müdahale etti. İhaleye giden Devlet Malzeme Ofisi toplu alım için bir firmayla anlaşıldı. SGK, uygun fiyatla bu firmadan cihazı almaya başladı. Böylece hastaneler bir taraftan da biyonik kulak bekleyen hastalara cihazları hızlı bir şekilde ulaştırdı.

Milyonlarca insanı ilgilendiren bu durumla ilgili kamuoyunu aydınlatan Bülent Şanlıkan'ı günün muhabiri seçiyoruz. 

YORUM YAZINGünün muhabiri Bülent Şanlıkan haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Seher yiğit12 Şubat 2019 15:13

    Yanlış bilgi veriyorsunuz...bir yıldır ameliyat olmayı bekliyorum...ve halan olamadım...çok fazla çocuk ve yetişkin ameliyat olmayı bekliyor...ne zaman olacakları belli değil ve hiç bir sorun çözülmedi...lütfen araştırmadan haber yapmayın... mağdur olan hastaları incitiyorsuz....sizin yada çocuğunuzun başında gelebilir...

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0