GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Görevinden istifa etti CHP'den milletvekili adayı oldu

Görevinden istifa etti CHP'den milletvekili adayı oldu

Görevinden istifa etti CHP'den milletvekili adayı oldu

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin başındaki isim siyasete atıldı.

  Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2015 15:12 Güncelleme: 20 Şubat 2015 15:12
- - -
İki dönemdir Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı'nı yürüten Atila Sertel, her iki meslek örgütündeki yetkilerini devrederek, İzmir 2. Bölge'den CHP Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Pazar günü CHP İzmir İl Başkanlığı'nda düzenleyeceği toplantıyla adaylığını resmen açıklayacak olan Atila Sertel, öncesinde İGC Basın Lokali'nde üyelerle buluşarak vedalaştı ve helallik istedi.

İGC Basın Lokali'ndeki buluşmaya çok sayıda Cemiyet üyesi katılarken, Sertel'i Meclis çatısı altında görmeyi istediklerini ve tam destek verdiklerini ifade etti. Burada bir konuşma yapan Atila Sertel, "Sizlerin sayesinde ve desteğiyle altı yıldır çok onurlu bir görev yürütüyorum. Bundan sonraki süreçte mücadeleme Meclis çatısı altında devam etmek istiyorum. Hedefim; Basından Sorumlu Devlet Bakanlığı. Meslektaşlarımız için yürüttüğümüz mücadeleyi daha etkin bir şekilde devam ettireceğim" dedi.

"RİCACI OLMADIM"

34 yaşında milletvekili adayı olduğunu ve partinin baraj altında kalması nedeniyle meclise giremediğini belirten Atila Sertel, özetle şöyle dedi:

"Uzun yılların birikimini Meclis çatısı altında değerlendirmek istiyorum. Bu görevi hak ettiğimi düşünüyorum. Son 6 yıldır İGC ve TGF Başkanı olarak meslektaşlarımız adına, basın ve ifade özgürlüğü adına yılmadan, yıkılmadan, eğilmeden, bükülmeden hep birlikte örnek bir mücadele yürüttük. Yaşamım boyunca hiçbir üst makamdan ricacı olmadım. CHP 20 yıl aradan sonra ön seçim yapma kararı alınca bu yarışta yer almak istedim. İzmir 2. Bölge'den ön seçime gireceğim. Tek güvencem sizler ve halkımız.

Kimseden özel bir ricam olmadı, olmaz da. Hiçbir makama torpille, atamayla gelmedim. Sizlerle vedalaşmıyorum, helallik ve destek istiyorum. İzmir'in yürekli evlatlarının bu süreçte beni destekleyeceklerine inancım tam. Adaylığımı açıklayacağım için temsil ettiğim kurumlara herhangi bir eleştiri gelmemesi ve etik olmaması nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ndeki görev ve yetkilerimi yönetim kurulu kararıyla başkan yardımcımız Misket Dikmen'e devrettim. Federasyon'daki yetkilerimi de Başkan Vekilimize devrediyorum."

Daha sonra söz alan İGC Başkan Yardımcısı Misket Dikmen de yönetim kurulu olarak Sertel'in kararının arkasında olduklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.