GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Gülen'in en yakınındaki isim çağrıya ne dedi?

Gülen'in en yakınındaki isim çağrıya ne dedi?

Gülen'in en yakınındaki isim çağrıya ne dedi?

Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Zaman yazarı Gülerce Başbakan Erdoğan'ın o çağrısı için ne dedi?

  Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2012 10:35 Güncelleme: 15 Haziran 2012 10:35
- - -
GAZETECİLER.COM - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkçe Olimpiyatları'nın Kapanış Gecesinde, Fethullah Gülen'e yönelik "Gurbet hasrettir. Hasretin bedeli çok ağırdır. Faturası çok ağırdır. Biz gurbette olup şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz." diyerek dön çağrısı yaptı.

Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Hüseyin Gülerce'den dün canlı yayında Erdoğan'ın çağrısına tam destek geldi. Gündemi takip edenler ise Milat yazarı Tatlıcan'ın geçtiğimiz günlerde köşesine taşıdığı iddiayı hatırladı...

GÜLEN'İN TWİTTER HESABINDA DÖN ÇAĞRISI
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreninde Amerika'da bulunan Fethullah Gülen'e yönelik yaptığı "geri dön" daveti, Fethullah Gülen için açılan resmi twitter hesabı o sözleri tüm takipçilerine duyurdu.

Erdoğan'ın konuşmasının 3.29 dakikalık bölümü Gülen'in twitter hesabında Youtube üzerinden yansıtıldı.

ERDOĞAN'DAN ALLAH RAZI OLSUN

Başbakan'ın Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet ettiğini canlı yaptığı programda izleyicilere aktaran Zaman yazarı Gülerce şöyle konuştu:

"Başbakan muhterem Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet etmiş. 'Bu sıla hasreti bitsin ' demiş. Sayın Başbakan'dan Allah razı olsun diyorum.

Çünkü bir kaç haftadan beri, özellikle bu özel yetkili mahkemelerin hakimleri savcıları bir grup illa Türkiye'de tırnak içinde 'İktidar-cemaat ' kavgası çıkarmaya çalışıyordu. O fitne ateşine bugün son vermiş oldu Başbakan. Gönülleri kaynaştırmış oldu"

AKILLARA O YAZI GELDİ

Başbakan Erdoğan'ın bu çağrısı ve Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Gülerce'nin sözleri akıllara Milat gazetesi yazarı İsa Tatlıcan'ın 1 hafta önce kaleme aldığı yazısını  getirdi.

Tatlıcan, Fethullah Gülen'in yılbaşına kadar Türkiye'ye döneceğini, hatta Gülen için İstanbul Maltepe'de bir çiftlik inşaa edildiğini öne sürmüştü. Tartlıcan 8 Haziran günü gazetesinde şöyle yazmıştı:

"Bu günlerde hizmetten arkadaşlarda güzel bir heyecan var. Hocaefendi'nin yılbaşına kadar Türkiye'ye geleceği söyleniyor. 

"ÇİFTLİK İNŞA EDİLİYOR!"

Pensilvanya'da öğrenci yetiştirmekle meşgul Hocaefendi'nin ABD'de yaşadığı çiftlik evinin bir benzeri İstanbul Maltepe'de kuruluyor. Anlayacağınız bu kez durum ciddi. Umarım Hocaefendi'nin dönüş haberi bu kez doğru çıkar. Hem "ABD'de esir hayatı yaşıyor" söylentilerinin önüne geçilir hem de "başsız kalan cemaat kontrolden mi çıkıyor" korkusu bertaraf edilmiş olur. 
 
Kimbilir, belki 25 yıl sonra bir kez daha Hocaefendi'yi Sultanahmed Camii'nde dinleme imkanı bulurum.