GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Gülay Özdem Fox TV'den de istifa etti!

Gülay Özdem Fox TV'den de istifa etti!

Gülay Özdem Fox TV'den de istifa etti!

Fox TV'den istifa eden Gülay Özdem daha önce de sık sık kanal değiştirmekle eleştiriliyordu.

  Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2012 16:52 Güncelleme: 17 Kasım 2012 16:52
- - -
GAZTECEİLER.COM-(ÖZEL İÇERİK)Fox TV gece haberlerini sunan spiker Gülay Özdem Fx TV'den ani bir kararla istifa etti.

Fox TV gece haberlerini suna spiker Gülay Özdem dün aldığı kararla kanalla yollarını ayırdı. Gülay Özdem'in iki gündür haberleri neden sunmadığı merak konusu olmuştu.

SIK SIK KANAL DEĞİŞTİRDİ

Kariyerine radyoculukla başlayan Özdem'in bu istifası tabiki ilk değil. Ünlü spikerin mesleki kariyerine baktığınız zaman sürekli iş değiştirdiği görülüyor.
Gülay Özdem kariyerine şu kanallarda devam etti: "MMC TV, Tatlıses TV, Cine5, Atv, tv8, Kanal 24,NTV,Habertürk, TRT Haber, A Haber ve FOX" Gülay Özdem 3 yılda neredeyse tüm haber kanallarını ise gezmiş oldu.

HABERTÜRK'TE SADECE İKİ GÜN ÇALIŞTI

Asıl mesleği Makine Mühendisliği olan 33 yaşındaki Özdem, radyoculukla başladığı kariyerinde haber spikerliğine ilk olarak Kanal 24'te adım atmıştı. Güzelliği ve tarzıyla ünlü spiker Banu Güven'e benzetilen Özdem, çok geçmeden NTV'ye transfer olarak 'Gece Bülteni'ni sunmaya başladı. Yayının geç saate alınması nedeniyle NTV'den ayrılan Gülay Özdem, Habertürk'le anlaştı. Sadece iki gün yayına çıkan Özdem, Habertürk'ten ayrılık nedenini 'Acele karar vermişim, orada mutlu olamazdım' diye açıkladı.

DAHA ÖNCE ELEŞTİRİLMİŞTİ

TRT Haber'e geçip, '10'dan Sonra' adlı programı sunan Gülay Özdem daha sonra A haber'e geçti. Eleştiriler üzerine Özdem: "Sürekli kanal değiştiriyormuş gibi yansıtmalarından rahatsız oluyorum. Profesyonel düşünmek lazım. Teklif geliyor ve ben de o teklifi değerlendiriyorum. Kendimi daha iyi yansıtabileceğim ve işimi iyi yapabileceğimi düşündüğüm yerlerde çalışıyorum' şeklinde konuşmuştu.

Gülay Özdem'in son durağı ise Fox TV oldu. Özdem bu görevinden de iki gün önce istifa ederek ayrıldı.

UMDUĞUNU BULAMADIĞI İÇİN AYRILDI

Kanalın Gazeteciler.com'a yaptığı açıklamada Özdem'in "Gülay Özdem daha popüler ve daha geniş bir zamanda program yapmak istiyordu. Gece programı hem istediği içerikte hemde istediği saatte yer almadığı için ayrıldı. Bu isteğini de bize bildirdi. Biz de bu kararına saygı duyduk ve yollar ayrıldı. Gülay Özdem kanalla her hangi bir sorun yaşamadı."