MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/'Fazıl Say Erdoğan'a dombra çaldı' dediler Deniz Zeyrek yazdı

'Fazıl Say Erdoğan'a dombra çaldı' dediler Deniz Zeyrek yazdı

'Fazıl Say Erdoğan'a dombra çaldı' dediler Deniz Zeyrek yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say'ın davetine katılması çok konuşuldu. Erdoğan karşıtları, ünlü piyaniste demediklerini bırakmadı. Hedef gösterilen Say'a Deniz Zeyrek, köşe yazısında destek çıktı.

  Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2019 12:05 Güncelleme: 21 Ocak 2019 12:03
- - -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say'ın davetiyle "Truva Sonatı" konserine eşi Emine Erdoğan ile beraber katıldı. Erdoğan ayakta alkışladı, Say da konserine katıldığı için teşekkür etti. Fazıl Say ile Erdoğan arasındaki sıcak görüntüler, iktidar karşıtlarını fena kızdırdı.

Say'a ağır hakaretler birbirini izledi. "Tıpış tıpış ayağına gitti" diyenler de oldu. Görüntüsü üzerine Dombra müziği eklenerek "Say Erdoğan'a dombra çaldı" yalanı bile uyduruldu.

Hedef gösterilen Fazıl Say tartışması Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in de gündemindeydi. "Fazıl'a kıymayın efendiler" başlıklı yazısında yazar, köşesinde şu ifadelere yer verdi:

DOĞRU OLANI YAPTI
"Madem kutuplaşma bizi rahatsız ediyor. Değirmenine su taşımamız ne kadar doğru? "İktidar o kadar iyi niyetli değil. Halkla ilişkiler çalışması yapıyor, Say da alet oluyor" diyenleri de duyuyorum. Haklı olabilirler. Yine Anna Karenina'dan bir alıntı ile tamamlamak isterim:

"Bütün mutlu aileler benzerdi ama her mutsuz ailenin mutsuzluğu kendine özgüydü". "Aile" yerine "mahalle" yazarak okuyun. Fazıl Say, sanatçı sorumluluğu içinde doğru olanı yaptı. Duruşundan ödün vermedi ama yaşadığı mahallenin mutsuzluk kaynaklarından birinin, kutuplaşmanın üzerine gitti. Bu yüzden Fazıl'a kıymayın efendiler, notalan köprü olsun."

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

YORUM YAZIN'Fazıl Say Erdoğan'a dombra çaldı' dediler Deniz Zeyrek yazdı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM