MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Fatih Altaylı'dan "mazbata" çıkışı: 'Böyle diktatör nerede gördünüz' diyebilir

Fatih Altaylı'dan "mazbata" çıkışı: 'Böyle diktatör nerede gördünüz' diyebilir

Fatih Altaylı'dan

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Adam niye kazandı" başlığıyla yayımlanan yazısında İstanbul ile ilgili "Ancak iktidar partisi bu kaybını, Türkiye ve hatta kendisi için kazanca çevirebilir" dedi.

  Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2019 11:27 Güncelleme: 19 Nisan 2019 11:32
- - -

Fatih Altaylı, Ekrem İmamoğlu'nun mazbata alıp İBB Başkanı olmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan için önemli bir fırsat olduğunu belirterek “Bir diktatör başkentini ve ülkenin ekonomik başkentini tek bir seçimde kaptırır mıydı, böyle diktatör nerede gördünüz diyebilir" ifadelerini kullandı.

"Bu seçimin sonuçları, Türkiye’nin uluslararası kamuoyunda “Demokratik rüştünü” bir kez daha göstermesine vesile olabilir" diye yazdı.

"Böyle diktatör nerede gördünüz"

Altaylı şunları vurguladı: En başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açısından önemli bir fırsattır. “Hani burada demokrasi yoktu, bakın çok şeffaf bir seçimle en önemli illeri muhalefete kaptırdık ve bunu kabullendik” diyebilir. “Bir diktatör başkentini ve ülkenin ekonomik başkentini tek bir seçimde kaptırır mıydı, böyle diktatör nerede gördünüz” diyebilir.

Medeni dünyanın Türkiye'ye bakışı değişecek

"Bu seçim sonuçları, medeni dünyanın Türkiye’ye bakış açısında ciddi bir farklılığa sebebiyet verecek şekilde işlenebilir" diyen Altaylı sözlerini şöyle sürdürdü: Bunun hukuk devletini pekiştirecek adımlarla da süslenmesi Türkiye’nin ekonomik sorunlarının daha kolay aşılmasını bile sağlayacak gelişmelere neden olabilir. Tabii bu seçimin gösterdiği bir diğer önemli nokta da popülizmin artık Türkiye’de eskisi kadar kolay sökmeyeceğini göstermesi de olabilir.

YORUM YAZINFatih Altaylı'dan "mazbata" çıkışı: 'Böyle diktatör nerede gördünüz' diyebilir haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Mustafa Rifat Öniz20 Nisan 2019 10:24

    Nasıl böyle iyimser laflar ediyorsunuz anlaşılır gibi değil, Onlar Türkiye'yi senden iyi takip ediyorlar, onların bütün söyledikleri Türkiye'nin önemli bir Devlet olmaya başlamasını hazmedemiyorlar, senin hatırın için Erdoğan'a diktatör demekten vazgeçeceklerini zannediyorsan yazarlığı bıraksan iyi olur. Ancak senin bu durumda olduğunu zannetmiyorum, senin niyetin Erdoğan'ın durumu kabul ederek seçimi zorlamaması uyanıklığı. Ancak Erdoğan'ın başarıları senin gibilerin fikirleri ile değil, kendi birikimi, cesareti ve liderliği sayesindedir. Yoksa yazılarla yol gösterenleri bakan yapsan iki ayda rezil olurlar, tabi Türkiye'de rezil olma lüksü olmadığından en saf ve bilgisiz insanları dünyanın en başarılı gibi gösterme yalancılığı gazetelerin ve yazarların en önemli meziyetleridir.

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0