KULİS
ANASAYFA/KULİS/Ethem Sancak, medyasını kime sattı?

Ethem Sancak, medyasını kime sattı?

Ethem Sancak, medyasını kime sattı?

Ethem Sancak, medyadan çekildi. Bünyesinde Star, Akşam ve Güneş gazeteleri ile 24 TV ve 360 TV'nin de bulunduğu ES Medya'nın yeni patronu kim olacak?

  Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2016 07:41 Güncelleme: 19 Kasım 2016 09:11
- - -

Ethem Sancak'ın medya sektöründen ikinci kez sürpriz bir şekilde çekilmesi üzerine medaya girecek yeni patronun kimliği merak konusu oldu.

Es Medya çevrelerinden gelen bilgilere göre, Star, Akşam ve Güneş gazeteleri ile Kanal 24 ve 360 TV'nin yeni sahibi Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim oldu.

Ethem Sancak'ın odasını boşaltıp eşyalarını toplayarak İkitelli'deki Es Medya binasını boşalttığı ve bir süredir de şirket binasına uğramadığı konuşuluyor.

Sancak, daha önce de Star medya grubuna olan ortaklığını Fettah Tamince'ye devrederek çekilmiş, 3 yıl aradan sonra da Türkmedya grubunu satın almış, Star Medya Grubunu da bünyesine katarak ES Medya'yı kurmuştu.

YENİ PATRON MEHMET CENGİZ

Peki Ethem Sancak, ES Medya grubunu kime satıyor? 

ES Medya koridorlarında konuşulanlara yeni patron Cengiz İnşaat'ın sahibi Mehmet Cengiz oldu.

Mehmet Cengiz, İstanbul'a yapılmakta olan 3. Havalimanı ve dünyanın 4. en uzun otoyol tüneli olan Oveit Tüneli inşaatlarını üstlenen işadamı olarak biliniyor. 

Mehmet Cengiz ismi, 17-25 Aralık sürecinde de gündeme gelmiş, Sabah-ATV grubunun satın alınması için yapılan girişimin içinde yer aldığı iddia edilmişti.

YORUM YAZINEthem Sancak, medyasını kime sattı? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM