MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Erdoğan'a 'at izi'ni söyleten olay ortaya çıktı!

Erdoğan'a 'at izi'ni söyleten olay ortaya çıktı!

Erdoğan'a 'at izi'ni söyleten olay ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ soruşturmalarıyla ilgili 'at izi it izine karıştı' diyerek tepki göstermişti. Erdoğan'a bu lafı söyleten hadise ortaya çıktı.

  Eklenme Tarihi: 04 Ekim 2016 09:58 Güncelleme: 04 Ekim 2016 09:58
- - -

Çin seyahati dönüşünde uçakta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a FETÖ soruşturması ile ilgili bir çıkış yapmış ve 'at izi, it izine karışmış vaziyette. “Ben bir şey atayım da nasılsa tutar” diyenler var' demişti.

Peki Erdoğan'a bu çıkışı yaptıran olay neydi? Haftalar sonra o hadise ortaya çıktı.

Karar Gazetesi köşe yazarı Elif Çakır, Erdoğan'a ‘at izi it izine karıştı’sözünü söyleten hadiseyi şöyle aktardı;

ERDOĞAN'IN BÜYÜĞÜM DEDİĞİ İSMİN...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin seyahatindeyken, ‘maliyeciler’ ve ‘mal müdürlüğü’nden memurlar yanlarında birkaç polisle birlikte ellerinde “mahkeme kararıyla” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘büyüğüm’ dediği, kırk yıllık dava arkadaşlarından Hasan Başpehlivan’ın işyerinin kapısına dayanırlar…

Hasan Başpehlivan’ın 36 yıllık yayınevi olan Gonca Yayınevi için‘kapatılma’ kararı vardır: FETÖ’cülükten!

FETO'NUN GONCA MERAKI

Hasan Başpehlivan memurlara önce “FETÖ’cülükten kapanması gereken yayınevi burası değil, bir yanlışlık var” der ancak derdini anlatamaz. Hasan Başpehlivan’ın elinde de bir ‘mahkeme kararı’ vardır. Mahkeme kararını gösterir memurlara. Hasan Başpehlivan’ın elindeki mahkeme kararı şudur:

FETÖ’cüler 10 küsur yıl önce Hasan Başpehlivan’ın 36 yıllık yayınevi olan Gonca Yayınevi’nin ‘ismine’ göz koyarlar ve Gonca Yayınları diye bir yayınevi açarlar.

Hasan Başheplivan önce gider Fethullah Gülen’in yayıncılıktan sorumlu ‘üst düzey’ yetkililerini uyarır: ‘Başka isim mi bulamadınız, Gonca 36 yıllık yayınevimin ismi, ayıp olmuyor mu?’

Yetkililerin Başpehlivan’a cevabı ‘Bir yanlışlık olmuş, dikkatimizden kaçmış, hemen durumu düzeltelim’ olur! Ancak Fethullah Gülen’in Gonca Yayınları ‘kitap yayınlamaya’ devam eder. Bu kez devreye‘Alaaddin Kaya’ girer ve Başpehlivan’a ‘bu yanlışlığın mutlaka düzeleceğini’ söyler ve biraz ‘vakit ister’.

DEVLET FETÖ'CÜ DİYE KAPATMAYA GELDİ

Hikayenin gerisini Başpehlivan’ın ağzından dinleyelim:

-“Meğer o sırada Gonca ismine patent almaya çalışıyorlarmış. Bunu öğrenince Gonca Yayınlarını mahkemeye verdim. Tam dört yıl mahkemelerde süründüm. Mahkeme beni haklı buldu, yargıtay bozdu. Mahkeme ikinci kez lehime karar verdi, yargıtaydan yine bozdurdular. Yıllar önce Fethullah Gülen’in göz koyduğu, elimden almaya çalıştığı yayınevimi bu kez ‘devlet’ FETÖ’cülükten kapatmaya geldi. Bilgisayarlarımıza el konuldu. Pos makinalarımız çalışmıyor. Bütün Türkiye geneline ‘mahkeme kararı’ gönderilmiş “FETÖ’cü yayınevi” diye. Bizi tanıyanlar biliyor, ancak yüzlerce kitabevi var, sonuçta hepsi yakından tanımaz. Mahkeme kararını gören ‘Siz FETÖ’cüymüşsünüz’ diye kitaplarımızı iade etmeye çalışıyor. Günlerdir bu durumu düzeltmeye çalışıyoruz.”

CUMHURBAŞKANI DUYUNCA...

Hasan Başpehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşır ve başına gelenleri anlatır. Hasan Başpehlivan şöyle devam ediyor: ‘Çin’deymiş Cumhurbaşkanımız. Yaşadıklarımı duyunca yanında kimlerdi bilmiyorum ancak tepki gösterdi. Bizim başımıza gelenler neticesinde Çin seyaheti dönüşünde ‘at izi, it izine karıştı’ dedi. Ertesi gün Beştepe’de Bakanlar Kurulu’nda da bizim başımıza gelenleri anlatmış sağolsun. Yayınevimizin kapısına kilit vurulmadı. Kapatılmadı ancak hala mağduriyetimiz devam ediyor. Yargı süreci devam ettiği için bilgisayarlarımızı falan kullanamıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘at izi it izine karıştı’ sözü ve devamında söylediği sözlerin arka planında böylesi bir hadise yaşanmış.