GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Erdal Özyağcılar meğer komaya girmiş!

Erdal Özyağcılar meğer komaya girmiş!

Erdal Özyağcılar meğer komaya girmiş!

Türk sinemasının usta ismi Erdal Özyağcılar, katıldığı bir televizyon programında bir dönem komada yattığını açıklarken meslek hayatına dair de çok konuşulacak itiraflarda bulundu.

  Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2019 15:41 Güncelleme: 16 Şubat 2019 15:44
- - -

Türk sinemasının emektar oyuncusu Erdal Özyağcılar, 17 Şubat Pazar günü saat 17.45’te Lifetime'da yayınlanacak olan 'Senin Mucizen' programında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Uğur Yücel’in ‘Arabesk’ filmindeki rolünün aslında kendisine teklif edildiğini belirten Özyağcılar, bir dönem komada yattığını ve inandığı dini de ilk kez açıkladı.

1989 yılında yayınlanan rol aldığı “Bizimkiler” dizisinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Erdal Özyağcılar, dizi oyunculuğunun başlangıcını şu sözlerle anlattı;

Müjde Ar, Şener Şen, Uğur Yücel’in rol aldığı 'Arabesk' filminde Uğur Yücel’in rolünü bana yazılmıştı, o rol benimdi. 'Ben oynayacağım' demiştim fakat o günlerde Güner Namlı, 'Erdal dizi yapıyoruz, 'Bizimkiler' dizisi. Üç kişi düşünüyoruz. Biri Macit Koper, biri sen, diğeri Şener Şen' dedi. 'Tamam' dedim...

"Ama Şener 'Arabesk' filminde oynuyor. 'O zaman Macit ile konuşacağız' dediler. Sonra bana ısrar ettiler.Öyle bir hale geldim ki ya 'Bizimkiler’deki 'Şükrü' rolüne ya da 'Arabesk' filmine 'tamam' diyeceğim. Düşündüm, taşındım, eşim Güzin'le de konuştuk. Dizi daha yeni başlıyor, çok fazla dizi de yok, bu daha hayırlı olabilir diye düşündüm."

Bu tercihinden dolayı pişmanlık yaşamadığını da dile getiren Özyağcılar, “Gelen rolleri iyice bir düşünürüm. Asla bir pişmanlığım olmaz" şeklinde konuştu.

"BEN ŞAMANIM"

Şaman olduğunu söyleyen Erdal Özyağcılar, bunun sebebini yaşadığı anıyla anlattı: “9-10 yaşlarındayken bir bayram günü, ben hızla kendimi tırabzanlardan aşağı attım. Çenemin üstüne düştüm. Komaya girmişim. 2 gün hiç uyanmadım, ateşler içinde yandım...

Her akşam yatağımdan balonla yükseliyordum, çatı açılıyordu, gökyüzüne çıkıyordum. Bir yerlere gittim. Hatta o şamanizm kitaplarını okuduğumda ‘Hepsini ben yaşadım bunların’ dedim. O şaman olayı ya böyle bir olaydan sonra ya da ölüme yakınken olurmuş.”

"AKADEMİDE OKUYAN TALEBELER GİBİYDİK"

Sinema anılarından bahseden Erdal Özyağcılar, “Ertem Eğilmez çok büyük bir enerjiydi. Şener Şen ile epeydir görüşmüyoruz ama dünya şekeridir. Biz o zaman bir akademide okuyan talebeler gibiydik. Kemal Sunal olsun, ben olayım... Şener Şen, Ayşen Gruda ile hep gülüşürdük. Güzel günlerdi” dedi.

Kemal Sunal'ın köfte yemeyi çok sevdiğini söyleyen Özyağcılar, Sunal'la olan bir anısını da şu sözlerle anlattı;

"Kemal Sunal ile film çekerken öğle yemeği hiç yemezdik. Kemal köfte yemeğini çok severdi, bir köftecimiz vardı, oraya giderdik. Ertem Abi filmdeki öğle yemeklerine özellikle çok dikkat ederdi. Her film çekilmeden önce aşçı seçilirdi. Aşçı, aşçının yeri ve daha sonra yemek seçilirdi. Çünkü Ertem abi bir oyuncunun yiyeceği öğle yemeği çok önemli derdi."

YORUM YAZINErdal Özyağcılar meğer komaya girmiş! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM